Szukaj

Lekarze będą kontrolowali wagę obywateli USA

Stany Zjednoczone nadal starają się walczyć z otyłością u swoich obywateli. Dlatego teraz lekarze amerykańscy mają sprawdzać wagę i wzrost wszystkich pacjentów, w celu określenia, czy są oni otyli. Jeśli są, lekarze mają skierować swoich pacjentów na intensywną dietę i zaproponować odpowiednie programy ćwiczeń, jeśli będzie to konieczne."Dobrą wiadomością jest to, że nawet skromne, a nie radykalne odchudzanie, ma ogromne korzyści zdrowotne. Między innymi chodzi o obniżenie ryzyka zachorowania na cukrzycę czy pojawienia się wysokiego ciśnienia krwi", powiedziała dr Susan Curry, członek grupy zadaniowej z Wyższej Szkoły Zdrowia Publicznego w Iowa.

"Utracenie nawet pięć procent masy ciała ma ogromne korzyści zdrowotne, a intensywne programy behawioralne oraz profesjonalne doradztwo mają pomóc w utrzymaniu dobrej wagi ciała", dodała Curry. "Twój główny opiekun powinien znaleźć dla ciebie odpowiedni program, który będzie oparty na twoim indywidualnym rozwoju lub sposobie życia".


Potrzeba uregulowania przyrostu masy ciała u obywateli Ameryki jest uwarunkowa epidemią otyłości w tym kraju. Ponad dwie trzecie dorosłych ludzi w USA może być sklasyfikowanych jako osoby z nadwagą lub z otyłością.

Skuteczne programy, według Curry, mają obejmować zarówno sposób żywienia, jak i zachęcanie do podejmowania wysiłku fizycznego.

Głównym problemem jest przełamanie pewnych barier u ludzi, które dotyczą przede wszystkim prowadzonego stylu życia.

Komentarze do: Lekarze będą kontrolowali wagę obywateli USA

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz