Szukaj

Krople HCG nie są skuteczne w odchudzaniu

By stracić na wadze, niektórzy ludzie w dalszym ciągu kupują krople HCG oraz zastrzyki, które mają im pomóc w tej trudnej walce. Aczkolwiek, amerykańska agencja FDA (Food and Drug Administration) nie szczędzi słów krytyki pod adresem tych produktów, albowiem nigdy nie udowodniono, iż są one skuteczne.Poza dietą HCG, ludzie bardzo pragnący stracić na wadze zażywają krople albo otrzymują zastrzyki z hormonu, który naturalnie jest produkowany przez ciężarne kobiety i który nosi wdzięczną nazwę ludzkiej gonadropiny kosmówkowej.

Krople oraz zastrzyki są skombinowane z ekstremalnie niskokaloryczną dietą. W niektórych przypadkach, ludzie zjadają co najwyżej 500 kalorii dziennie.

Jak twierdzi internetowa strona WebMD, zwolennicy diety HCG upierają się, że ludzka gonadropina kosmówkowa jest kluczem do tłumienia głodu oraz do "naprawiania" metabolizmu, co przyczynia się do szybkiej utraty wagi.

US News
donosi z kolei, iż apostołowie tej diety zarzekają się, iż dzięki HCG można stracić nawet do 15 kilogramów miesięcznie.

Ludzka gonadropina kosmówkowa jest zatwierdzona przez Food and Drug Administration w niektórych terapiach bezpołodności, aczkolwiek agencja ta nigdy nie zatwierdziła tego hormonu w terapiach otyłości.


W rzeczywistości, agencja FDA w zeszłym roku wystosowała nawet ostrzeżenie w kierunku siedmiu firm, które sprzedawały ludzką gonadropinę kosmówkową w kroplach i w sprayu, między innymi.

Produkty te są sprzedawane z niesamowitymi roszczeniami i obietnicami, a ludzie wierzą, że stracą zbędne kilogramy, że HCG musi działać, mówi pani Elizabeth Miller z FDA, z jednostki leków wydawanych bez recepty. Ale dane, jakie mamy do dyspozycji, po prostu nie potwierdzają tych niezwykłych pretensji.

Jakakolwkiek utrata wagi wynika po prostu z ekstremalnego ograniczenia ilości przyjmowanych kalorii.
Ludzka gonadropina kosmówkowa nie ma tu nic do rzeczy, wyjaśnia Elizabeth Miller z FDA.

Eksperci spoza Food and Drug Administration zgaszają się z tą opinią. Doktor David Katz, dyrektor centrum badawczego Yale-Griffin Prevention Research Center wyjaśnia: ten hormon to wymówka. Obietnica magicznego działania.

Strona internetowa, należąca do słynnego doktora Oz, już wcześniej przestrzegała, że ludzka gonadropina kosmówkowa w odchudzaniu ma taką samą wartość jak zastrzyki ze słonej wody. Każda dobrze przeprowadzona próba nad HCG pokazała, że zastrzyki z ludzką gonadropiną kosmówkową nie działają lepiej niż zastrzyki z placebo ze słonej wody. Innymi słowy, ludzie, którym wstrzykuje się HCG tracą tyle samo na wadze, co ludzie, którym wstrzykuje się placebo ze słonej wody.

Komentarze do: Krople HCG nie są skuteczne w odchudzaniu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz