Szukaj

Internetowe programy utraty wagi skuteczniejsze niż metody tradycyjne?

Wielu Amerykanów podjęło się trudnego wyzwania, jakim jest utrata zbędnych kilogramów. Co więcej, celem nadrzędnym stało się dla nich utrzymanie niższej wagi. Wydają mnóstwo pieniędzy na specjalistyczne diety i programy, spotkania terapeutyczne, inwestują w osobistych trenerów. Oczywistym jest jednak, że nie każdego stać na tak kosztowne kroki, by uzyskać wagę idealną. Postawiono więc sobie pytanie: czy istnieje tańsza, dostępna i równie skuteczna droga do utraty zbędnych kilogramów?W związku z ciągle powiększającą się liczbą osób cierpiących na nadwagę i otyłość, naukowcy postanowili znaleźć rozwiązanie, które w sposób niedrogi pomoże ludziom walczyć z tym problemem. Zaobserwowano, że diety oparte na programach komputerowych bądź dostępne w sieci, okazują się niezwykle pomocne w walce z nadwagą i kontrolą owego procesu.

143-stronnicowa analiza oparta na doświadczeniach 4 4140 osób dorosłych, została opublikowana online w Cochrane Library.

Badani przez 6 miesięcy podążali za wskazówkami udzielanymi im przez komputerowe bądź internetowe programy utraty wagi. Okazało się, że stracili oni znacznie więcej kilogramów niż osoby, które opierały swoje odchudzanie na treści książek bądź broszurek. Wersje internetowe wyróżniały się tablicami, możliwościami wymiany wiadomości oraz interaktywnymi modelami sylwetek.

- Komputerowe programy odchudzania przynoszą widoczne rezultaty w czasie znacznie krótszym, niż klasyczne diety. Co więcej, ludziom korzystającym z ich usług znacznie łatwiej utrzymać wymarzoną sylwetkę - podsumowują naukowcy.

Niektóre z badań skupiały się także na osobach, które uczęszczały na spotkania dla osób walczących z nadwagą bądź otyłością. Okazało się, że takie osoby straciły najwięcej kilogramów.

- Warto jednak wspomnieć, że pracownicy opieki zdrowotnej mają bardzo ograniczone możliwości świadczenia owej usługi - powiedziała Susan Weiland z University of Maryland School of Medicine w Baltimore, przewodząca analizie (w fazie przygotowawczej) - Znalezienie najskuteczniejszej i wymagającej mniej pracy drogi do walki z nadwagą i otyłością może pomóc ludziom nie tylko w Ameryce, ale i na całym świecie.

- Systematyczna analiza wyników wszystkich dotychczasowych badań pozwoli nam określić, co działa a co nie - dodała Karina Davidson, dyrektor Center for Behavioral Cardiovascular Health w Columbia University Medical Center, współautorka badania (w fazie przygotowawczej) - Pracownicy opieki zdrowotnej mogą otrzymać popartą naukowo rekomendację, od kiedy coraz większa ilość pacjentów korzysta z internetowych programów utraty wagi.

Warto wspomnieć, że badanie nie obejmuje aplikacji na smartfony i tablety, jednak naukowcy mają nadzieję, iż wpływ tychże także zostanie niebawem przebadany.

Przewiduje się, że w roku 2015 ponad 1,5 miliarda ludzi na całym świecie będzie cierpiało na nadwagę bądź otyłość. Co za tym idzie? Wzrośnie liczba osób z problemami zdrowotnymi, takimi jak cukrzyca, choroby serca, zawały.

W Stanach Zjednoczonych liczba osób cierpiących na otyłość znacznie przebiła już ilość palaczy.

Komentarze do: Internetowe programy utraty wagi skuteczniejsze niż metody tradycyjne?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz