Szukaj

Czy jadłeś dziś zdrowo?

Jak podaje grupa badawcza Nielsen, przeciętny nastolatek otrzymuje przeciętnie 3 400 tekstowych wiadomości miesięcznie, czyli blisko 110 na dzień. Jeżeli połączymy to z raportem CDC, iż uczniowie szkół wyższych przeciętnie konsumują owoce i warzywa 1,2 razy dziennie (o wiele mniej niż zalecane 5 razy na dzień), łatwo dojść do logicznego wniosku.Można posłużyć się SMS, aby informować nastolatków o ich zdrowiu.

Nowe badanie, które ukazało się w Journal of Nutrition Education and Behavior, stwierdza, że jeżeli chcemy informować i motywować, wiadomości tekstowe powinny brać pod uwagę styl życia dzisiejszych nastolatków.

Odkrycia zostały oparte na doświadczeniu, które trwało rok i objęło 177 nastolatków.

W trakcie tych 12 miesięcy, badacze z University of Arizona przyjrzeli się peferencjom uczestników odnośnie wiadomości (zawartość, styl, format, pochodzenie, częstotliwość, sposób dostarczenia).


Okazało się, że nastolatki najbardziej lubiły aktywne wiadomości głosowe od dietetyków, które zalecały konkretne, łatwe do zrealizowania zachowania.

Główna autorka badania, dr Melanie Hingle, mówi: zgadzamy się, że programy interwencyjne zwalczające otyłość u nastolatków mają ograniczoną skuteczność. Potrzebujemy nowych strategii, aby realnie zachęcać nastolatków do uczestnictwa w aktywnościach odpowiednich do ich wieku. Posługiwanie się telefonami komórkowymi oferuje przyjazny sposób promowania zdrowych zachowań pośród tej grupy wiekowej.

Nowe badanie pokazuje więc nowy sposób na angażowanie nastolatków w konwersacje na temat zdrowia przy użyciu znanego im środka komunikacji – 160 znaków albo mniej.

Komentarze do: Czy jadłeś dziś zdrowo?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz