Szukaj

Czy jadłeś dziś zdrowo?

Jak podaje grupa badawcza Nielsen, przeciętny nastolatek otrzymuje przeciętnie 3 400 tekstowych wiadomości miesięcznie, czyli blisko 110 na dzień. Jeżeli połączymy to z raportem CDC, iż uczniowie szkół wyższych przeciętnie konsumują owoce i warzywa 1,2 razy dziennie (o wiele mniej niż zalecane 5 razy na dzień), łatwo dojść do logicznego wniosku.Można posłużyć się SMS, aby informować nastolatków o ich zdrowiu.

Nowe badanie, które ukazało się w Journal of Nutrition Education and Behavior, stwierdza, że jeżeli chcemy informować i motywować, wiadomości tekstowe powinny brać pod uwagę styl życia dzisiejszych nastolatków.

Odkrycia zostały oparte na doświadczeniu, które trwało rok i objęło 177 nastolatków.

W trakcie tych 12 miesięcy, badacze z University of Arizona przyjrzeli się peferencjom uczestników odnośnie wiadomości (zawartość, styl, format, pochodzenie, częstotliwość, sposób dostarczenia).

Zobacz również:Okazało się, że nastolatki najbardziej lubiły aktywne wiadomości głosowe od dietetyków, które zalecały konkretne, łatwe do zrealizowania zachowania.

Główna autorka badania, dr Melanie Hingle, mówi: zgadzamy się, że programy interwencyjne zwalczające otyłość u nastolatków mają ograniczoną skuteczność. Potrzebujemy nowych strategii, aby realnie zachęcać nastolatków do uczestnictwa w aktywnościach odpowiednich do ich wieku. Posługiwanie się telefonami komórkowymi oferuje przyjazny sposób promowania zdrowych zachowań pośród tej grupy wiekowej.

Nowe badanie pokazuje więc nowy sposób na angażowanie nastolatków w konwersacje na temat zdrowia przy użyciu znanego im środka komunikacji – 160 znaków albo mniej.

Komentarze do: Czy jadłeś dziś zdrowo?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz