Szukaj

Artyści przeciwko GMO

Polskie środowisko artystyczne wspiera obywatelskie inicjatywy przeciwko otwarciu Polski na GMO (genetycznie modyfikowane organizmy - uprawy i żywność). Po głośnych demonstracjach przeciwko wprowadzeniu ustawy o nasiennictwie, która w lipcu została przegłosowana przez Sejm i Senat, z inicjatywy obywatelskiej powstał list do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.


Apel, który zostanie przekazany do Kancelarii Prezydenta, podpisała między innymi Mira Stanisławska-Meysztowicz, prezeska Fundacji Nasza Ziemia oraz przedstawiciele środowisk artystycznych:

Katarzyna Nosowska, Urszula Dudziak, Bartek Waglewski (FISZ), Piotr Waglewski (EMADE), Adam Ostrowski (OSTR), Robert Luty (POLUZJANCI), Ryszard Bazarnik (DRUMS NRG), Krzysztof Pszona; członkowie zespołu SISTARS : Natalia Przybysz, Paulina Przybysz, Bartek Królik, Marek Piotrowski; członkowie zespołu ZAKOPOWER: Sebastian Karpiel Bułecka, Łukasz Moskal, Józef Chyc, Wojciech Topa, Bartek Kudasik, Tomasz Krawczyk; członkowie zespołu MUZYKOTERAPIA: Dominiki Trębski i Iza Kowalewska.


To już kolejna akcja, która powstała z oddolnej, obywatelskiej inicjatywy. W lipcu i sierpniu w całej Polsce odbywały się demonstracje i happeningi przeciw GMO. Festiwal Transatlantyk, organizowany przez laureata Oskara, Jana A.P. Kaczmarka, otwarto Wielkim Bębnieniem Przeciwko GMO. Inicjatywa obywatelska  GMO TO NIE TO, zorganizowała także akcję „Chroń swoje geny - piszemy listy do senatorów” oraz „GMO TO NIE TO - piszemy do Prezydenta Komorowskiego”, które zaangażowały niemal 6000 osób.

Petycję stworzoną przez Koalicję Polska wolna od GMO do tej pory poparło już blisko 25 000 osób. Podpisy zbierane są pod adresem http://alert-box.org/petycja/

Według zeszłorocznych badań Eurobarometru 67% Polaków nie popiera GMO, pokażmy się!

Zobacz również: Kulisy ustawy o nasiennictwie

Komentarze do: Artyści przeciwko GMO

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz