Szukaj

Pacjentka w ciąży nie chciała się zaszczepić, za co wyrzucili ją z pracy!

Podziel się
Komentarze0

Horizon Healthcare Services w Lancaster w Pensylwanii, jest ostatnią placówką medyczną z siedzibą w US, która podważyła przysięgę Hipokratesa. Przyczyną jest wydarzenie, które miało tam miejsce niedawno – pielęgniarka w ciąży została zwolniona, ponieważ nie chciała przyjąć szczepionki na grypę.

Dreonna Breton,29-letnia matka, mówi, że był  to kolejny dzień w pracy, gdy urzędnicy szpitala wysłali zawiadomienie, że wszyscy pracownicy będą musieli zaszczepić się przeciwko grypie. W trosce o zdrowie jej nienarodzonego dziecka, Dreonna podjęła świadomą decyzję, aby nie zastosować się do tego nakazu. Dreonna zmobilizowała do pomocy zarówno swojego położnika jak i lekarza podstawowej opieki, ale nawet to nie wystarczyło. Dreonna została ostatecznie zwolniona. Po doznanych przez nią trzech poprzednich poronieniach było to dla niej oczywiste, że nie zgodzi się na ryzykowną szczepionkę. Liczne badania, w tym jeden opublikowany na początku tego roku w czasopiśmie Human o Toksykologii Środowiska, wskazują na to, że takie szczepionki w znacznym stopniu zwiększają ryzyko śmierci płodu.

- Jestem zdrowym człowiekiem. Dbam o moje ciało. Dla potencjalnego ryzyka nie było warto. -  ubolewała Dreonna w CNN.

Horizon Healthcare Services naruszył podstawowe prawa człowieka, zmuszając do szczepionki przeciw grypie. Nie tylko urzędnicy odmówili kompromisu - szpital także odmówił na  wniosek  Dreonny, by nosiła ona maskę ochronną na twarzy jako alternatywę, która wykorzystywana jest w wielu innych szpitalach. Nie chcieli też przyjąć opinii eksperckiej Dreonny. Niezależnie od tego, była to decyzja  Dreonny do decydowania za siebie. Świadoma zgoda, która obejmuje również wolność do niezgody, nie jest tylko podstawowym prawem człowieka – jest fundamentem wolności zdrowia.

"Jest to podstawowe prawo człowieka, aby móc dokonywać dobrowolnych i świadomych decyzji przy rozpatrywaniu inwazyjnych zabiegów medycznych (np. szczepionki ), które niosą ryzyko obrażeń i śmierci ", wyjaśnia Awareness Network.

"Prawo człowieka do osobistej autonomii , wolności sumienia i wyznania oraz prawo do bezpieczeństwa osobistego jest nietykalne i nie podlegają kaprysom polityki snutych przez biurokratów medycznych."

Mimo że ma pełne prawo, aby to zrobić zgodnie z prawem, Dreonna powiedziała dziennikarzom, że nie zamierza pozwać Horizonu za łamanie praw człowieka . Ma jednak nadzieję, że szpital  ponownie oceni politykę przeciw grypie, która zmusza ludzi do rezygnacji z prawa do świadomej zgody, nie wspominając już o wpływie substancji, które mogą spowodować trwałe uszkodzenia ciała lub śmierć.

Autor: Katarzyna Bałdyka

Komentarze do: Pacjentka w ciąży nie chciała się zaszczepić, za co wyrzucili ją z pracy!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz