Szukaj

Maria Sadowska daje przykład Mamom!

Podziel się
Komentarze0

Co każda mama powinna zrobić przed narodzinami dziecka? Lista zadań jest długa, ale są sprawy priorytetowe: wybór szpitala, położnej, skompletowanie wyprawki i oczywiście podjęcie decyzji o zbankowaniu krwi pępowinowej. Maria Sadowska już wybrała.


Maria Sadowska, jak każda zapobiegliwa mama, przed „godziną zero” ma do załatwienia mnóstwo spraw. Nam udało się ją spotkać przed siedzibą Polskiego Banku Komórek Macierzystych, z którego wychodziła z zestawem do bankowania krwi.

Na pytanie o powody podjęcia decyzji o zbankowaniu krwi pępowinowej odpowiada: „Wiedząc o korzyściach wynikających z zastosowania przeszczepienia komórek macierzystych w leczeniu różnych chorób, nie mogłam zdecydować inaczej. Przyszłość i bezpieczeństwo mojego dziecka są dla mnie najważniejsze i dlatego robię wszystko, by zabezpieczyć je jak najlepiej tylko można. Myślę, że każda mama, która ma takie możliwości, powinna zrobić to samo”.


Bankowanie Rodzinne krwi pępowinowej zapewnia zabezpieczenie przyszłości nie tylko dziecka, ale i pozostałych członków rodziny. Pozyskiwane i przechowywane komórki macierzyste krwi pępowinowej mogą uratować chore dziecko lub w przypadku zgodności genetycznej - posłużyć innym członkom rodziny.


***
Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. (PBKM) został założony w 2002 roku w Warszawie. Jest polską firmą biotechnologiczną, która specjalizuje się w pobieraniu, preparatyce, zamrażaniu i przechowywaniu komórek macierzystych z krwi pępowinowej w celu późniejszego, ewentualnego ich wykorzystania w leczeniu. PBKM świadczy profesjonalną i kompleksową usługę deponowania komórek macierzystych z krwi pępowinowej według najlepszych europejskich i amerykańskich standardów medycznych. Jako jedyny bank w Polsce jest akredytowany przez American Association of Blood Banks. PBKM regularnie poddawany jest audytom Krajowego Centrum Bankowania Tkanek i Komórek sprawdzającym z ramienia Ministerstwa Zdrowia poprawność dokonywanych procesów i stosowanych procedur. Działalność PBKM nadzoruje Rada Naukowo-Medyczna. PBKM wraz z oddziałami w innych krajach Europy (m.in. Węgry, Rumunia, Hiszpania, Włochy, Łotwa) skupione w grupie FamiCord, zgromadził ponad 50 tysięcy porcji krwi pępowinowej, co sytuuje firmę wśród największych firm świadczących usługę rodzinnego deponowania krwi pępowinowej w Europie.

Więcej informacji na stronie www.pbkm.pl.

Komentarze do: Maria Sadowska daje przykład Mamom!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz