Szukaj

Kobieta po poronieniu

Podziel się
Komentarze0

Poronienie zupełne jest rozpoznawane przez krwawienie z pochwy, któremu zwykle towarzyszy ból. Następnie dochodzi do badania ultrasonograficznego, które potwierdza poronienie-brak płodu w macicy. W wypadku poronienia niezupełnego- podaje się kobiecie leki farmakologicznie i dokonuje się opróżnienia macicy.  


Szacuje się, że do poronienia samoistnego dochodzi w okołu 10% ciąż. Nieszczęście to dotyka więc sporą liczbę kobiet. Ważne jest aby pamiętać, iż nie ma skutecznej metody aby zapobiec poronieniu, a dalsze działanie nie jest potrzebne. Najważniejsza jest pomoc psychiczna dla kobiety i jej partnera. Istnieją grupy wsparcia, które pomogą uporać się nam ze stratą. Czasami pomocne okazuje się również kontakt z druga kobietą, która również przeżyła taką stratę. Także lekarz rodzinny, ginekolog lub położnik mogą zapewnić odpowiednia pomoc.

Zobacz również:
Jak już wspominaliśmy nie ma konkretnej przyczyny Poronienia. Dlatego obarczanie się winą przez kobietę pozbawione jest celu. Zdanie sobie z sprawy,że nie ma tu winy kobiety jest rzeczą bardzo istotną,gdyż może prowadzić do polepszenia jej stanu psychicznego po utracie dziecka i zrozumienia,że nie ponosi ona żadnej winy.

Kolejna ciążą

Kiedy miałaś poronienie powinnaś zaczekać przede wszystkim z swoim partnerem, aż będziecie wstanie radzić sobie z niepokojami przed kolejna ciążą, jaka ta nieuchronnie ze sobą przyniesie. Z medycznego punktu widzenia następna ciąża winna być planowana gdy cykl menstruacyjny się unormuje.

Komentarze do: Kobieta po poronieniu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz