Szukaj

Jak radzić sobie z dolegliwościami ciężarnej żony?

Podziel się
Komentarze0

Ciąża to nie tylko nowe doświadczenie dla kobiet ale również dla ich mężczyzn. Niejednokrotnie panowie mają wrażenie, że coś przejęło kontrole nad ich żoną czy partnerką i najczęściej mają oni racje. To hormony - są one niezbędne do podtrzymania ciąży, ale co za tym idzie mogą spowodować sporo nieprzyjemnych objawów.Na niektóre z nich nie ma niestety rady i jedyne co pozostaje panom to bezsilnie się im przyglądać ale jest stora grupa takich, w których możesz ulżyć swojej ciężarnej żonie. Oto one.

Poranne nudności:

Jest to dolegliwość, która rzadko kiedy omija kobiety będące w ciąży. Zazwyczaj biegają do toalety rano, w południe i w nocy. Zrób zatem coś aby ulżyć jej w tej nieznośnej dolegliwości. Jeżeli zapach Twojej wody po goleniu nagle wydaje jej się nie do zniesienia, zrezygnuj z jego używania. Podsuwaj jej żywność, która łagodzi objawy, tankuj samochód by nie musiała wdychać zapachu paliwa. Kiedy następują torsje masuj jej plecy, podaj schłodzony napój. Pamiętaj również by nie żartować z tych dolegliwości, gdyż Tobie samemu na pewno nie byłoby do śmiechu gdybyś wymiotował przez kilka tygodni z rzędu.


Awersje i zachcianki pokarmowe


Kiedy kobieta zachodzi w ciąże często zmienia swoje upodobania kulinarne. Jedzenie, które do tej pory było jej przysmakiem obecnie już do takiego nie należy. Postaraj się wykazać zrozumienie co do nowych upodobań swojej partnerki oraz zachcianek żywieniowych. Podobnie jak Ty nie potrafi ona wyjaśnić dlaczego właśnie teraz ma na to ochotę. Dlatego zrób jej przyjemność podając posiłek na który właśnie teraz ma ochotę, a na pewno zobaczysz jaka będzie CI wdzięczna.

Wyczerpanie

Twoja kobieta odczuwa teraz podwójne zmęczeni, przez cały dzień wszystkie czynności jakich dokonuje, wykonuje tak naprawdę za dwoje. Jest teraz zmęczona kiedykolwiek aniżeli wcześniej. Dlatego postaraj się jej pomóc. Uprzątnij swoje rzeczy, staraj się nie bałaganić i zachowywać czystość na mieszkaniu. Bardzo jej tym pomożesz!

Trudności ze spaniem


Problemy ze snem w trakcie ciąży pojawiają się nader często. Trudno byś zawsze dotrzymywał żonie czasu do momentu, aż zaśnie ale czasami możesz sprawić jej tą przyjemność. Zaoferuj jej kupno wygodnych poduszek i zadbaj o przytulną atmosferę w sypialni. Możesz ją głaskać po plecach lub głowie co pomoże jej się zrelaksować. Czasem kubek ciepłego mleka może rozwiązać sytuacje.

Komentarze do: Jak radzić sobie z dolegliwościami ciężarnej żony?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz