Szukaj

Chcę naturalnie po cc

Odpowiedz w wątku
orpega
orpega 30-08-2008 17:53

Jestem w 37t.c Pierwsze dziecko urdzili za mnie lekarze z powodu wysokiego ciśnienia (180/90), źle to wspominam, bo nie byłam nastawiona na operację wcale. Psychicznie ciężko to przeżyłam, ale fizjologicznie było ok. Lek. powiedział, że na zrośniecie się blizny wystarczy poczekać rok z zajściem w ciążę. No to dłużej nie czekałam. Ale teraz liczę na poród naturalny znów, a lekarz jakoś niechętny - niby dziecko nie powinno być większe niż 3600g, a moje jak dotrwa do terminu 21.09.2008 to przekroczy tę granicę jak nic. Więc najlepiej byłoby rodzić już teraz, ale jak to zrobić? - wywoływac oksytocyną nie wolno po cc. Czy ktoś stosował naturalne metody wywyłania porodu po cc? - zwłaszcza masaż pochwy mnie interesuje, podbno zmiękcza szyjkę, a masowanie sutków? Już nie wiem, co robić i czy robić. Uparłam się na ten poród naturalny i boje się, że się rozczaruję i załamię, jak nie wyjdzie znów. Kto miał podobne przeżycia?

orpega
orpega 12-10-2008 14:45

Witam. No i się udało!!! Urodziłam niecałe 2 lata po CC chłopca 4000 gram, 54cm. Lekarze nie byli za, raczej przeciw, ale chciałam spróbować i się uparłam. Poród ok, 6h bólu w tym tylko 2h takiego porządnego. Trzymam kciuki za kobietki, które chcą rodzić naturalnie po CC. Można.

sylwa-80
sylwa-80 17-07-2009 21:55

WITAJ. JA 2,5 ROKU TEMU MIALAM CESARSKIE CIECIE. BYLA TO MOJA PIERWSZA CIAZA I MIALAM RODZIC W SPOSOB NATURALNY. MECZYLAM SIE NA PORODOWCE 6 GODZIN,MIALAM STRASZNE BOLE KRZYZOWE. O 2-GIEJ W NOCY LEKARZ POSTANOWIL ZROBIC CESARKE. BALAM SIE TO PRZYSZLO TAK NAGLE...URODZILAM SLICZNEGO CHLOPCZYKA. WCALE TA CESARKA NIE BYLA TAKA STRASZNA.W PRZYSZLOSCI PLANUJE JESZCZE JEDNO DZIECKO, CHCIALABYM URODZIC ZNOW PRZEZ CESARKE.POZDRAWIAM.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Poród - cesarskie cięcie"