Szukaj

Kto powiedział, że dziewczęta nie mogą konkurować z chłopcami w sporcie?

Badania z Indiana University, które miały na celu przyjrzenie się różnicom między męskimi i żeńskimi dziecięcymi sportowcami, wykazały niewielką różnicę w pewnych grupach wiekowych, chociaż chłopcy i dziewczęta rzadko rywalizują ze sobą w USA.Joel Stager, profesor w School of Health, Physical Education and Recreation na IU Bloomington, powiedział, iż nie sugeruje, by chłopcy i dziewczęta ze sobą rywalizowali, ale jego odkrycia wskazują, że mogliby.

„Jest powszechną opinią, że dziewczęta nie mogą sprawiedliwie konkurować z chłopcami,” stwierdza. „Cóż, w pewnych grupach wiekowych, mogą.”

Podczas badania analizowano dane udostępnione przez U.S. Swimming, które zawierały informacje na temat najlepszych zarejestrowanych zawodników na dystansie 50 jardów stylem dowolnym, wśród chłopców i dziewcząt w wieku od 6 do 19 lat, z 2005 do 2010 roku. Obejmowały one 1,9 miliona pływaków.

Badania nie wykazały żadnej różnicy w wydajności u dzieci młodszych niż 8 lat. Również w wieku 11 – 12 lat różnice te były niewielkie. Rozbieżność pojawia się na skutek dojrzewania płciowego wśród starszych zawodników, gdy u chłopców zauważyć można przyspieszony przyrost masy ciała, wysokości oraz siły, co jest typowe w wieku 13 lat i wyżej.

Naukowcy wybrali do analizy wydajności dzieci pływające na dystansie 50 jardów stylem dowolnym, ponieważ cechuje ją mniejszy wpływ treningu samego w sobie, a większy wpływ czynności mięśni. Drugie badania charakteryzuje „dystrybucję wydajności” w całej bazie U.S. Swimming. Były to badania, jakich nigdy wcześniej nie przeprowadzono dla konkursowej imprezy.

„Sex Differences in Childhood Athletics Performance” zostaną omówione dzisiaj w Exhibit Hall. Współautorami są Andrew Cornett i Karen Kafadar z Eastern Michigan University.

Komentarze do: Kto powiedział, że dziewczęta nie mogą konkurować z chłopcami w sporcie?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz