Szukaj

Ćwiczenia na jędrne pośladki

Ćwiczenia na jędrne pośladki są elementem treningu, który pozwoli osiągnąć ci wymarzoną sylwetkę. Nie wymagają specjalistycznego sprzętu ani codziennych wizyt na siłowni. Ćwiczenia na jędrne pośladki można wykonywać nie wychodząc z domu. Ich kolejną zaletą jest to, że nie zajmują dużo czasu, wystarczy 15 minut codziennie.

Ćwiczenia na jędrne pośladki

Każda kobieta marzy o jędrnych pośladkach, dlatego nie ważne jest, w jakim jesteś wieku i czym się zajmujesz - podejmij wyzwanie i wypróbuj ćwiczenia na jędrne pośladki. Jeśli wytrwasz, na pewno będziesz zadowolona z efektów swojej pracy. Ćwiczenia na jędrne pośladki są dziecinnie łatwe, dlatego koniec z wymówkami - zacznij działać!

Ćwiczenia na jędrne pośladki - od czego zacząć?

Ćwiczenia na ujędrnienie pośladków wcale nie są trudne. Często łączy się je z ćwiczeniami na zgrabne uda. Poza tym możesz wykonywać je praktycznie wszędzie, w domu, w parku - po prostu tam, gdzie czujesz się swobodnie.

Powinnaś zacząć od najprostszych ćwiczeń, które na pewno będziesz potrafiła wykonać bez problemu. Chodzi o przysiady w różnych wariantach: przysiady pogłębione, przysiady z wykopem, przysiady ze skokiem. Dobrą metodą na ujędrnienie pośladków są również ćwiczenia z użyciem przedmiotów codziennego użytku, które znajdują się w każdym domu. Stół na przykład możesz wykorzystać zamiast drabinki i oprzeć na nim nogę. Krzesło przyda się jako pomoc w robieniu przysiadów - wykonuj je trzymając się za oparcie.

Najbardziej efektywne ćwiczenia na jędrne pośladki

Kluczem do sukcesu jest poprawna technika wykonywania ćwiczeń. Czasami znacznie ma ułożenie stóp pod innym kątem lub szerszy rozstaw nóg. Jeżeli nie jesteś pewna, czy poprawnie wykonujesz ćwiczenia na jędrne pośladki, sprawdź, jak robią to zawodowcy. W przeciwieństwie do brzucha i ud, mięśnie pośladków łatwo wymodelować i wzmocnić. Wystarczy poświęcić codziennie 15 minut na ćwiczenia.

Podstawowe ćwiczenia na jędrne pośladki - przysiady

Na początku najlepiej zacząć od podstawowej techniki wykonywania przysiadów. Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion i ugnij kolana. Możesz zacząć od dwóch serii po 10 powtórzeń. Jeśli poczujesz się na siłach, zwiększ ich liczbę.

Z czasem zauważysz, że ćwiczenia na jędrne pośladki przychodzą ci z dużo większą łatwością - spróbuj wtedy wykonać trudniejszą wersję przysiadów pod ścianą. Stań, tak jak podczas podstawowego ćwiczenia, w szerokim rozkroku. Plecy muszą całkowicie przylegać do ściany, wtedy możesz zacząć przysiady. Początkowo wystarczy robić dwie serie po 10 powtórzeń.

Ćwiczenia na jędrne pośladki - przysiad „sumo"

Bardzo proste ćwiczenie, które nie wymaga dodatkowych sprzętów gimnastycznych. Stań w szerokim rozkroku na płaskich stopach. Na początku ćwiczenia nie odrywaj nóg od podłogi. Zrób pogłębiony przysiad czyli tzw. przysiad sumo. Przenieś ciężar ciała na prawą nogę, a lewą powoli unieś na wysokość talii. Pamiętaj, aby podczas wykonywania tego ćwiczenia wypychać biodra do przodu. Wytrzymaj chwilę i zmień nogę. Takie ćwiczenia na jędrne pośladki najlepiej jest powtórzyć 15 razy.

Ćwiczenia na jędrne pośladki w pozycji leżącej

Ćwiczenia na jędrne pośladki możesz wykonać również na podłodze. Dobrze jest mieć matę lub koc, ale nie jest to niezbędne. Bardzo prostym i przynoszącym efekty ćwiczeniem jest unoszenie bioder. Połóż się na plecach. Ugnij kolana i ustaw stopy płasko na podłodze, nie odrywaj pięt. Napnij pośladki i wypchnij biodra, tak aby tułów i uda tworzyły linię prostą. Staraj się nie unosić bioder zbyt wysoko, aby nie wygiąć kręgosłupa. Wróć do pozycji wyjściowej, opuszczając biodra. Ćwiczenie powtórz 15 razy. Po wykonaniu serii odpocznij chwilę, zanim przejdziesz do kolejnego zadania. Leżąc na plecach, podciągnij nogi do klatki piersiowej i zostań chwilę w tej pozycji, ale nie za długo. Po tym krótkim odpoczynku spokojnie możesz przejść do dalszej części treningu.

Jędrne pośladki to nie tylko ćwiczenia

Ćwiczenia na jędrne pośladki mogą nie wystarczyć, dlatego warto jest wprowadzić odpowiednią dietę, która pomoże ci w pozbyciu się tkanki tłuszczowej z pośladków. Zrezygnuj z tłustego mięsa, słodyczy i białego pieczywa. Zastąp je dużą ilością warzyw i owoców, jedz chudy nabiał, owoce morza, które są mniej kaloryczne. Pij codziennie co najmniej 1,5 litra wody, która pozwoli oczyścić organizm z toksyn.

W ujędrnianiu pośladki pomagają też zabiegi pielęgnacyjne. Nawet jeżeli nie stać cię na wizytę w salonie urody, możesz podczas codziennej kąpieli wykonać peeling, masując pośladki kolistymi ruchami. Warto sięgnąć po kosmetyki z kofeiną gdyż substancja ta wspomaga ujędrnianie pośladków. Dobrą alternatywą dla gotowych produktów z drogerii jest domowy peeling z dodatkiem fusów z kawy.

Autor: Anna Furtek

Komentarze do: Ćwiczenia na jędrne pośladki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz