Szukaj

Życie rok po transplantacji całej twarzy

Podziel się
Komentarze0

Rok po tym, jak Dallas Wiens przeszedł pierwszą w historii Stanów Zjednoczonych transplantację całej twarzy, odzyskał w końcu zmysł zapachu, a także jest w stanie poczuć pocałunki swojej córki.Jestem, tak jak bardzo tego pragnąłem, w stanie czuć teraz jak moja córka mnie całuje, co sprawia, że łzy kręcą mi się w oczach, wyznał mężczyzna w czasie konferencji prasowej w Bostonie, w której wziął udział z zespołem lekarzy, którzy przeprowadzili z sukcesem ten niezwykły przeszczep.

Dallas Wiens jest mieszkańcem Forth Worth w Teksasie. Mężczyzna ten doznał bardzo poważnej deformacji twarzy w 2008 roku, kiedy został porażony prądem.

Teraz, lekarze ze szpitala Brigham and Women’s Hospital w Bostonie stwierdzają, że ich pacjent wyzdrowiał o wiele lepiej i szybciej, niż się tego spodziewali.


Dodatkowo, ma on protezy oczu, ponieważ w dalszym ciągu pozostaje niewidomy i to się już nie zmieni. A także, ma problemy z mową, ponieważ w tragicznym wypadku stracił również zęby. Ale może posługiwać się swoją twarzą lepiej, niż ktokolwiek mógłby się tego spodziewać.

Za każdym razem, kiedy przychodzi do kliniki na kontrolę, okazuje się, że potrafi robić coraz więcej i więcej, coraz więcej czuć. Zaczyna się uśmiechać, a także można zobaczyć ekspresję na jego twarzy, wyjaśnia przełożony jednostki chirurgii plastycznej w szpitalu Brigham and Women’s Hospital, doktor Jeffrey Janis.

Dallas Wiens sam stwierdza, iż dzięki transplantacji, był w stanie na nowo podjąć prawie „normalne” życie. Przede wszystkim, swoim lekarzom jest wyjątkowo wdzięczny za czas, jaki może spędzać ze swoją córką poza domem – nie martwiąc się o to, że ludzie zaczną się na nich patrzeć.

Wychodzę cały czas z moją rodziną i moimy przyjaciółmi, z moją córeczką. Nie martwię się o to, co inni pomyślą, mówi Dallas Wiens.

Komentarze do: Życie rok po transplantacji całej twarzy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz