Szukaj

Zachowaj młodość

Podziel się
Komentarze0

Żyjemy coraz dłużej. W ciągu ostatnich 50 lat prawdopodobieństwo osiągnięcia co najmniej 70. roku życia wzrosło niemal dwukrotnie. Dzięki licznym odkryciom medycznym szansa na prowadzenie długiego, pełnego i zdrowego życia stała się większa niż kiedykolwiek wcześniej. Najnowsza propozycja Reader’s Digest Zachowaj młodość pokazuje, w jaki sposób możemy zadbać o zdrowie i zyskać energię, by móc cieszyć się urokami wieku dojrzałego.Jak chronić się przed alergiami i infekcjami, które są większym zagrożeniem dla starszego układu immunologicznego? Jak wykonywać proste i efektywne ruchy, które rozwijają mięśnie, utrzymują giętkość stawów, a także pomagają zmniejszyć ich bóle? Jak poprawić pamięć i pozostać osobą aktywną intelektualnie? Większość z nas od momentu przejścia na emeryturę ma przed sobą jeszcze 20, 30, a nawet więcej lat życia. Warto przeżyć je jak najpełniej. Książka Zachowaj młodość podpowiada, jak cieszyć się zaletami wieku dojrzałego.

Starzenie się jest nieuniknione. Badania pokazują jednak, że wiele z tak zwanych efektów starzenia się nie jest skutkiem upływu lat, tylko naszego stylu życia. Dzięki książce Zachowaj młodość mamy szansę poznać fizyczne, umysłowe i psychiczne aspekty starzenia, ale także dowiedzieć się, jak walczyć ze skutkami upływu czasu.


W kolejnych rozdziałach poradnika opisane zostały najważniejsze obszary naszego organizmu, m.in. serce, płuca, kości, stawy i mięśnie. Jedną z części książki autorzy poświęcili wyłącznie dojrzałemu umysłowi. Znajdziemy w niej najważniejsze informacje dotyczące mózgu, a także wiele porad, jak zachować bystrość umysłu w dojrzałym wieku. Kolejne rozdziały publikacji skupiają się na najważniejszych aspektach zdrowego życia, takich jak ćwiczenia, dieta czy sen. W każdym z rozdziałów opisano zmiany w organizmie: nieuknione oraz te, którym możemy zapobiec. Pokazano także, jak utrzymać ciało i umysł w idealnej formie.

Najnowsza propozycja Reader’s Digest zawiera również atrakcyjne dodatki, takie jak quizy, specjalne przygotowane ćwiczenia fizyczne wzmacniające mięśnie i utrzymujące giętkość stawów, ramki Uwaga informujące o niepokojących objawach i koniecznych badaniach oraz tablice o najważniejszych aspektach zdrowia.

Książka Zachowaj młodość pokazuje, że mając 60 lub więcej lat można wyglądać i czuć się świetnie, że z upływem lat nie musimy rezygnować z nowych doświadczeń, i że odpowiednie podejście może wydłużyć nasze życie oraz podnieść jego jakość.

Komentarze do: Zachowaj młodość

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz