Szukaj

Wirus H1N1 – zrozumieć pandemię

Podziel się
Komentarze0

Sama wzmianka o wirusie H1N1 przywołuje na myśl długie kolejki ludzi czekających na szczepienie, nowe raporty na temat ciężkości pandemii oraz liczbę chorych, którzy ucierpieli w sezonie grypowym 2009 – 2010. Aczkolwiek, pojawiają się także pewne pozytywy.Naukowcy z University of Louisville odkryli różnice u pacjentów zarażonych H1N1, którzy zostali hospitalizowani, a także zidentyfikowali wariacje, które najciężej dotknęły chorych.

Artykuł ukazał się na stronie internetowej PLOS ONE.

Dr Colleen Jonsson, profesor mikrobiologii i immunologii, mówi: wszystkie te warianty, które odkryliśmy, przejmują zwyczajowy system organizmu, czyli białe krwinki, który ma zwalczać obce obiekty w płucach. Jednak ich zdolność do walki zdaje się inna.


Naukowcom udało się pobrać wariacje szczepów wirusowych od pacjentów, którzy byli hospitalizowani w trakcie epidemii, wyizolować te warianty, a także określić w jaki sposób funkcjonują, dzięki myszom laboratoryjnym.

Przyszłe badania mają określić wpływ różnych opcji terapeutycznych.

Rezultaty te są bardzo ograniczone i wstępne, ostrzega prof. Jonsson. Epidemia grypy w tym roku jest dla nas okazją, aby zweryfikować to, czego się nauczyliśmy i aby objąć zrozumieniem zamieszane w to mechanizmy.

Prof. Jonsson dodała jeszcze, że współpraca między lekarzami ze szpitala uniwersyteckiego w Louisville i jej zespołem była krytyczna dla dokonania tego postępu.

Ostatecznym celem jej prac jest osiągnięcie pełnego zrozumienia choroby, która pojawia się u pacjentów, oraz pomoc im w wyzdrowieniu.

Komentarze do: Wirus H1N1 – zrozumieć pandemię

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz