Szukaj

Tańsze leki w aptekach

Podziel się
Komentarze2

W aptekach są już dostępne tańsze leki sprowadzane z innych krajów europejskich. Po naszym wejściu do Unii Europejskiej możliwe jest sprowadzanie leków, które są w obrocie w innych krajach Unii bez uciążliwych procedur.

Z uwagi na czasami duże różnice w cenach jest to opłacalne zarówno dla importerów jak i klientów. Jedenaście firm ma pozwolenie na prowadzenie tzw. importu równoległego leków z krajów, gdzie są one tańsze.

Taniej można kupić około 10 leków. Są to leki stosowanie w leczeniu układu krążenia, cukrzycy, przy pobudzeniu układu odpornościowego i stosowane w hormonalnej antykoncepcji. Leszek Bokowski dodał, że są to preparaty już wcześniej zarejestrowane w naszym kraju i dodatkowo są one przepakowywane w Polsce. Wszystkie preparaty muszą mieć opakowania z napisami w języku polskim i ulotką napisaną po polsku . Tzw. blistry, w których są tabletki, mogą zawierać napisy w języku obcym. O możliwości kupienia tańszych leków w aptece powinni informować nas aptekarze.

Komentarze do: Tańsze leki w aptekach (2)

leila
leila 16-11-2009 06:37

refundacja

2

Jest też dość konkretna refundacja niektórych leków. Ostatnio mile mnie zaskoczył koszt antybiotyku Duomox, za którym kiedyś płaciła m prawie 30zł. Zaplaciłam niecałe 5zł. Byłam w szoku, choć to miła odmiana.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze