Szukaj

Szczepionka przeciw ptasiej grypie testowana na bezdomnych

Podziel się
Komentarze0

Na grupie 350 osób w Grudziądzu testowano szczepionkę przeciw ptasiej grypie - poinformowało radio RMF FM. Eksperyment przeprowadziła przychodnia, w większości na bezdomnych. Za zastrzyk otrzymywali od pięciu do trzydziestu złotych. O sprawie informowały również "Fakty" TVN.W sprawie przesłuchano już 60 osób. Zarzuty usłyszało pięć. Podejrzanych może być jednak więcej - nie wyklucza prokuratura. Możliwe też, że zmieni się kwalifikacja zarzutu. Zamiast za narażanie życia ludzkiego, personel przychodni odpowie za... niekorzystne rozporządzanie mieniem.

Według ministerstwa zdrowia, firma prowadząca badania złamała prawo - czekają ją poważne konsekwencje i to nie tylko karne. - Myślę, że ta firma zostanie zamknięta przez brak kolejnych zleceń. Nikt korzystający z usług tej firmy nie będzie chciał już robić badań - twierdzi rzecznik ministerstwa, Paweł Trzciński.

Resort ma zamiar tego dopilnować. - Będziemy współpracowali z prokuraturą, ponieważ wykorzystywanie osób, pozbawione podstawowych zasad etycznych, jest ewidentnym złamaniem prawa. To jest potencjalne narażanie życia ludzkiego - stwierdził Trzciński.(PAP)

Komentarze do: Szczepionka przeciw ptasiej grypie testowana na bezdomnych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz