Szukaj

Świńska grypa: dwie kobiety zmarły w Chinach

Podziel się
Komentarze0

Dwie kobiety chińskiej narodowości zmarły w wyniku zarażenia grypą H1N1 w Pekinie w Chinach, w ciągu ostatnich dziesięciu dni, jak poinformowały chińskie media państwowe. Są to pierwsze zgony, jakie odnotowano w stolicy Państwa Środka, od 2010 roku.Zmarłe to 65-letnia pacjentka, chora na raka, oraz 22-letnia dziewczyna, która przyjechała do Pekinu w poszukiwaniu pracy, jak poinformował magazyn Beijng Daily, cytując komunikat miejskich służb kontroli i prewencji chorób.

Liczba przypadków grypy w Pekinie jest największa od pięciu lat, a szczep H1N1 zaczął bardzo wyraźnie dominować, mówi dyrektor służb zdrowia Deng Ying.


Wzrost liczby przypadków koresponduje zresztą z rekordowo niskimi temperaturami w Pekinie i w całych Chinach.

Szczep H1N1 jest odpowiedzialny za pandemię z 2009 roku, która zaczęła się w Meksyku i w Stanach Zjednoczonych, a w ciągu 6 miesięcy rozprzestrzeniła się na całym świecie.

Początkowo Światowa Organizacja Zdrowia oceniała, że liczba zgonów w skali całego świata z powodu świńskiej grypy zamknęła się w granicach 18 500, ale badania opublikowane w czerwcu 2012 roku pokazały, iż bilans pandemii wynosił od 284 000 do 579 000 zmarłych.

Komentarze do: Świńska grypa: dwie kobiety zmarły w Chinach

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz