Szukaj

Sok z brzozy - przechowywanie

Odpowiedz w wątku
creepe
creepe 17-05-2016 11:58

Ostatnio bardzo popularny zrobił się sok z brzozy. W sumie nic w tym dziwnego, sok z brzozy jest dobry praktycznie na wszystko. Wpływa świetnie na naszą odporność, cerę, włosy, oczyszcza nasz organizm. Na szczęście, jest już w miarę łatwo dostępny. Ostatnio trafiłam na świetną promocję w jednym ze sklepów ze zdrową żywnością. Sok z brzozy kupiłam za tzw. "śmieszne pieniądze". Po dokonaniu zakupu, zaczęłam się zastanawiać jak przechowywać sok z brzozy i jak długo mogę go używać po otwarciu.

memek
memek 17-05-2016 13:44

Sok z brzozy jest całkowicie naturalny, pozbawiony konserwantów, dlatego po otwarciu należy przechowywać go w lodówce. Po rozpoczęciu soku z brzozy, najlepiej wykorzystać go w przeciągu 4 dni. Sok z brzozy przechowuj w szklanych naczyniach. Można zrobić
nalewkę z soku z brzozy, aby wydłużyć jego czas przechowywania. Wystarczy dodać trochę alkoholu. Jeśli kupiłaś sok w sklepie, na etykietce powinien być zapisany sposób i czas przechowywania soku z brzozy.

primos
primos 17-05-2016 14:15

Sok z brzozy można przechowywać na wiele różnych sposobów. Według mnie najlepiej jest go przechowywać nie w szklanych a metalowych naczyniach. Np. blachach do pieczenia. Żeby jak najdłużej móc cieszyć się sokiem z brzozy można go zamrozić, nie traci on wiele swoich walorów. Jeśli chcemy wydłużyć czas przechowywania soku z brzozy, możemy go dosłodzić cukrem albo miodem. Albo zagęścić przez odparowane z niego wody.

jingol
jingol 17-05-2016 14:49

Przechowywanie soku z brzozy może być problematyczne, ponieważ bardzo szybko się psuje. Wystarczy kilka dni i sok już nie jest zdatny do użytku. Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest kupować sok na bieżąco. Otwarty sok z brzozy, mimo iż przechowywany w lodówce psuje się po około 5 dniach. Mi zależy na naturalnym soku, nie dodatkowo zagęszczonym czy posłodzonym, dlatego kupuje tylko tyle soku ile w danym momencie potrzebuje. a jak mi się skończy znowu idę do sklepu. :)

kurter
kurter 18-05-2016 10:10

Jeśli sami pozyskujemy sok z brzozy, musimy pamiętać, że nie ma on konserwantów, dlatego jego data przydatności jest bardzo krótka. Około 4-5 dni. Przechowywać sok z brzozy powinniśmy w lodówce albo w spiżarni gdzie jest na prawdę zimno. Podobno można sok z brzozy pasteryzować i dzięki temu przechowywać dłużej. Nie wiem tylko czy wtedy sok nie traci cennych walorów.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Sok z brzozy - właściwości"