Szukaj

Rzucanie palenia

Odpowiedz w wątku
ania
~ania 16-05-2007 18:14

mam 16 lat,od 2 lat pale,chcialabym to rzucic,lecz niewiem jak..
ludzie z ktorymi sie zadaje przciaga mnie do palenia,nawet gdy tego nie chce.pomyslicie ze mam tylko 16 lat to nic takiego,ale naprawde wpadlam w nalog,narazie probuje sie ograniczac ale to i tak nie pomaga,pomozcie mi,bo niewiem co mam zrobic aby to rzucic...

Frodo
~Frodo 20-05-2007 01:35

Witam. Ja zacząłem palić w wieku lat 15 i paliłem przez kolejnych 9. Musze przyznać że najgorzej właśnie przestać palić chodząc do szkoły itp. ponieważ zwraca się uwagę na znajomych.Z doświadczenia wiem, że tak naprawdę trzeba samemu dojrzeć do tej decyzji i samemu sobie uświadomić czy palenie naprawdę sprawia ze jesteś lepszy. Moim zdaniem jest odwrotnie. Pomyśl sobie jak to jest jakbyś miał całować się z popielniczką. hm.. chyba nie zbyt fajnie. A teraz uswiadom sobie że popielniczka to Ty, bo tak właśnie pachnie osoba palaca dla kogoś kto nie pali. Chyba nie zbyt miła perspektywa.
Co do kolegów, tak naprawde wielu z nich mysli podobnie i chciało by odstawić fajki ale z jakiegoś powodu tego nie robi. Pamiętaj, że nie powinieneś być jak wszyscy. Rób tak jak uważasz, badź sobą nie chcesz, nie palisz i otwrotnie. Bądz panem swojego losu i rzuć to. Posłuchaj kogoś kto palił o 9 lat za długo - a czym pozniej tym gorzej. POWODZENIA!!!!!!!!
wszyscy.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Leczenie uzależnienia od tytoniu"