Szukaj

Regeneracja stawów po kontuzji

Podziel się
Komentarze0

Układ kostno-stawowy jest podstawowym fundamentem ciała ludzkiego. Nasze stawy codziennie narażane są na kontuzje, lecz zimą o takie wypadki było szczególnie łatwo. Jak zatem o nie zadbać, by zminimalizować efekty urazów? Prawidłowa ruchomość ciała możliwa jest dzięki odpowiedniemu połączeniu stawów z kośćmi. W zależności od typu połączenia, ruch odbywa się w jednej, dwu lub wielu płaszczyznach.

Regeneracja stawów po kontuzji

W okresie zimowym, przez śnieg i oblodzone chodniki, urazom najczęściej ulega staw skokowy. O jego kontuzję nietrudno – wystarczy poślizgnięcie lub niefortunne stąpnięcie, szczególnie podczas noszenia wysokich obcasów. Skręcenie kostki skutkuje obrzękiem stopy, ostrym bólem utrudniającym poruszanie, a w najgorszym wypadku nawet wewnętrznym krwawieniem.

W takim wypadku niezbędna jest wizyta u ortopedy i zastosowanie się do jego zaleceń. Nasz powrót do sprawności można jednak efektywnie przyśpieszyć dostarczając naszemu organizmowi składników, których bardzo w tym czasie potrzebuje. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego preparatu? Wartymi uwagi są nowe preparaty na rynku, zawierające minerały połączone z tzw. natywnym kolagenem typu II. Co kryje się pod tą skomplikowaną nazwą?


Natywny kolagen typu II to po prostu najważniejszy składnik białkowy naszych chrząstek stawowych. Jego niewystarczająca ilość w organizmie prowadzi do utraty elastyczności i sprężystości stawów oraz do ich zmniejszonej wytrzymałości na tarcie. Maleje również odporność na mechaniczne obciążenia narządów ruchu. Obecnie na rynku, tę cenną substancję można znaleźć w preparacie Flexagen.

Oprócz wspomnianego kolagenu, w celu kompleksowego wpływu na stawy, Flexagen zawiera również drugą formę kolagenu – jego hydrolizat. A ponadto siedem istotnych minerałów i witamin. Są to wapń i fosfor, stanowiące ważny budulec kości, a ponadto mangan, miedź, magnez oraz witaminy C i B6.

Nie bagatelizujmy więc nawet najmniejszych kontuzji, konsultujmy je z lekarzem i wspierajmy organizm w ich szybkiej regeneracji. Konsekwencje zaniedbań mogą być bowiem bardzo uciążliwe i niebezpieczne. Przewlekłe kontuzje prowadzą do zmian zwyrodnieniowych, które trudno wyleczyć całkowicie.

* * *
Flexagen™ to jedyny preparat na rynku zwierający 2 formy kolagenu: natywny kolagen typu II i hydrolizat kolagenu. Preparat wzbogacony jest dodatkowo w witaminy: C, B6 i aż 5 minerałów: wapń, fosfor, magnez, mangan oraz miedź. Preparat przeznaczony jest jako uzupełnienie codziennej diety w kolagen, dzięki czemu wspiera on prawidłowe funkcjonowanie narządu ruchu (chrząstka stawowa, ścięgna, kości) oraz naturalną syntezę kolagenu.

Komentarze do: Regeneracja stawów po kontuzji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz