Szukaj

Proszę, nie budź mnie! Milion osób zostanie poddanych badaniom przesiewowym pod kątem niebezpiecznego zaburzenia snu.

Podziel się
Komentarze0

Firma Philips zamierza przeprowadzić badania przesiewowe w kierunku obstrukcyjnego bezdechu sennego, istotnej przyczyny cukrzycy i chorób serca.Amsterdam, Holandia – Dużo chrapiesz? Uważaj! To jeden z kluczowych objawów zaburzenia, które może prowadzić do poważnych chronicznych chorób, w tym cukrzycy lub chorób serca! By pomóc osobom cierpiącym na obstrukcyjny bezdech senny (OSA) w zdiagnozowaniu i leczeniu choroby, firma Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHIA) ogłosiła, że przez najbliższe pięć lat będzie prowadzi program badań przesiewowych w kierunku OSA na całym świecie.

Program firmy Philips, zgodnie z deklarowanym zaangażowaniem na rzecz poprawy dostępu do opieki zdrowotnej i ratowania życia, obejmować będzie badania przesiewowe w Ameryce Północnej, Europie
i Azji.

Program badań objawów obstrukcyjnego bezdechu sennego

W ramach Programu na stronie internetowej Światowego Dnia Snu osoby, które mają objawy lub podejrzewają, że mogą znajdować się w grupie ryzyka, będą mogły wypełnić specjalnie przygotowany test. Wyniki pozwolą określić poziom zagrożenia pod kątem OSA. Pacjenci będą też zachęcani do skontrolowania stanu zdrowia w placówce medycznej.


„Obstrukcyjny bezdech senny to zaburzenie, które może prowadzić do chorób stanowiących potencjalne zagrożenie życia” – mówi Brent Shafer, Dyrektor Generalny Philips Home Healthcare Solutions. „Naszym celem jest wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań, tak by pomóc osobom cierpiącym na OSA zdiagnozować i zwalczyć to bardzo poważne schorzenie”. Obstrukcyjny bezdech senny należy do jednych z najczęściej występujących zaburzeń snu i dotyczy około 5% – 6% populacji dorosłych1. Charakteryzuje się zwężeniem lub zamknięciem górnych dróg oddechowych, co utrudnia oddychanie w czasie snu.

Sen jest często, obok diety i ćwiczeń, nazywany „trzecim filarem dobrego zdrowia”. Badania przeprowadzone przez firmę Philips sugerują, że ponad dwie trzecie wszystkich osób cierpiących na bezdech senny, nie zostało prawidłowo zdiagnozowanych.

Najczęstszą przyczyną obstrukcyjnego bezdechu sennego jest przyrost wagi. Objawy bezdechu sennego obejmują:
  • częste i głośne chrapanie,
  • przerwy w oddychaniu lub łapanie oddechu,
  • otyłość,
  • częste zasypianie w sytuacjach, takich jak czytanie, oglądanie telewizji lub kierowanie pojazdem,
  • wysokie ciśnienie krwi.

„Istnieją trzy ważne kroki pomocy osobom cierpiącym na OSA: uświadomienie problemu, diagnoza i leczenie. Każdy z nich jest nieodłącznie związany z poprawą jakości snu i ogólnym stanem zdrowia ludzi na całym świecie” – mówi dr Lee-Chiong, ekspert firmy Philips Home Healthcare Solutions. „Ufamy, że program opracowany przez firmę Philips pomoże ludziom w uświadomieniu ryzyka OSA”.

Komentarze do: Proszę, nie budź mnie! Milion osób zostanie poddanych badaniom przesiewowym pod kątem niebezpiecznego zaburzenia snu.

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz