Szukaj

Problem milionów kobiet możliwy do wyleczenia

Podziel się
Komentarze0

Problem nietrzymania moczu (inkontynencja) jest dość powszechnym problemem dotykającym kobiety w różnym wieku. Szacuje się, że obecnie dotyczy on 4-6 mln osób. Nietrzymanie moczu to nie tylko problem medyczny, ale także istotne psychologiczne obciążenie.Wiele osób dotkniętych nietrzymaniem moczu cierpi na depresję i wycofanie z życia społecznego. Tymczasem większość pacjentek można skutecznie leczyć odpowiednią rehabilitacją - poprzez stymulację elektryczną.

Elektrostymulacja w leczeniu NTM

Elektrostymulacja w leczeniu różnych form nietrzymania moczu jest znana lekarzom od dawna. Pobudzane za pomocą impulsów mięśnie dna miednicy po kilku tygodniach regularnego stosowania ulegają znacznemu wzmocnieniu. Do tej pory jednak terapia za pomocą urządzeń medycznych przeznaczonych do elektrostymulacji nie była powszechnie stosowana, ponieważ wymagała codziennych wizyt w ośrodkach prowadzących takie terapie.

„Z naukowego punktu widzenia konieczne są ćwiczenia odpowiednich mięśni. Tylko 30% pacjentek rzeczywiście ćwiczy mięśnie dna miednicy. Pozostałe pacjentki albo uruchamiają niewłaściwe mięśnie, albo nie robi tego systematyczne. Elektrostymulatory bardzo dobrze spełniają swoją funkcję w rehabilitacji - włożona odpowiednio sonda i ustawiony program robią za nas całą pracę - jedyne o czym musi pamiętać kobieta to systematyczność - trzeba korzystać z urządzenia codziennie.”prof. zw. dr hab. med Tomasz Rechberger


Elektrostymulacja w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu:

 • Jest całkowicie bezpieczna i skuteczna
 • Przynosi efekty przy regularnym, codziennym stosowaniu
 • Jest zupełnie bezbolesna
 • Powoduje przyjemne odczucia poprzez uwalnianie endorfin
 • Nadaje się doskonale do stosowania w domu, zapewnia dyskrecję
 • Nie wymaga codziennych wizyt u lekarza
 • Poprawia samopoczucie i komfort życia

MyoBravo oraz BioBravo to nowoczesne elektrostymulatory skuteczne w terapii leczenia nietrzymania moczu. To certyfikowane urządzenia medyczne niemieckiego producenta MTR+ dostępne od tego roku na rynku. Firma B-C Spółka Jawna jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń na Polskę.

***
OPIS URZĄDZEŃ

BioBravo


BioBravo to urządzenie medyczne nazywane stymulatorem neuro-mięśniowym, które służy leczeniu problemów z nietrzymaniem moczu (inkontynencji). BioBravo umożliwia wysokowydajną stymulację mięśni miednicy, jak również nadaje się do uspokojenia pobudzonego pęcherza moczowego. Dlatego też BioBravo może być stosowane do wszystkich form nietrzymania moczu. Urządzenie posiada 9 programów oraz dodatkowe funkcje dotyczące statystyk terapii.
 1. Wymiary urządzenia: D 14,1 cm / S 7 cm / W 4cm
 2. Waga urządzenia: 180 gram (zawiera baterię)
 3. Cena: 1399zl
MyoBravo

MyoBravo - urządzenie medyczne pozwalające na wysoko efektywną stymulację mięśni zarówno w celach sportowo - terapeutycznych, terapii bólu (TENS) oraz leczeniu inkontynencji. MyoBravo posiada ponad trzydzieści programów, których użycie umożliwia zwiększenie mocy mięśni i ich wytrzymałości oraz regenerację organizmu przez relaksację, oczyszczenie i aktywną rehabilitację. Dzięki specjalnym programom (28-31) MyoBravo może być stosowane w terapii leczenia wszystkich form nietrzymania moczu.
 1. Wymiary urządzenia: D 14,1 cm / S 7 cm / W 4cm
 2. Waga urządzenia: 180 gram (zawiera baterię)
 3. Cena: 1299zł

Dostępność: www.ntm24.pl

Komentarze do: Problem milionów kobiet możliwy do wyleczenia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz