Szukaj

Prolia® nagrodzona w konkursie Lek Dwudziestolecia

Podziel się
Komentarze0

Prolia® (substancja czynna denosumab), nowoczesny lek stosowany w leczeniu osteoporozy, otrzymała srebrny medal w kategorii: Lek Biotechnologiczny w prestiżowym konkursie Lek Dwudziestolecia, organizowanym przez Gazetę Farmaceutyczną. Nagroda została wręczona 17 maja b.r., podczas obchodów Dnia Polskiej Farmacji.


„Bardzo się cieszę, że po raz kolejny Prolia® została zauważona i wyróżniona przez ekspertów w Polsce. Do tej pory otrzymała wiele nagród przyznawanych przez międzynarodowe środowisko medyczne, m.in. Best New Drug (Najlepszy Nowy Lek) w 2010 roku i Prix Galien Award w 2011. Cieszę się, że lek, który wnosi istotną zmianę
do standardów leczenia osteoporozy, będzie teraz bardziej dostępny dla pacjentów w Polsce. Od 1 maja lek znajduje się na liście leków refundowanych” – mówi Jarosław Lange, Dyrektor Generalny Amgen Polska. „To duże wyróżnienie dla leku Prolia, stanowiące potwierdzenie wagi tego leku.

Osteoporoza według WHO, jest drugim najważniejszym problemem medycznym, po chorobach krążenia, mogącym prowadzić do ciężkiego kalectwa, a nawet zgonów. Skuteczna, wygodna terapia będzie coraz bardziej zyskiwać na znaczeniu - zwłaszcza w kontekście starzejącego się społeczeństwa.” – dodaje Jerzy Toczyski, Dyrektor Generalny GlaxoSmithKline Polska.


Konkurs Lek Dwudziestolecia został zorganizowany przez wydawnictwo Kwadryga, wydawcę Gazety Farmaceutycznej. Celem wydarzenia jest wyróżnienie leków, które wniosły nową jakość leczenia, przy zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa, wygody stosowania i nowatorstwa farmakologicznego. Oceniane były leki oryginalne i odtwórcze, przeznaczone do stosowania w lecznictwie otwartym i zamkniętym, wydawane na receptę i bez recepty VIII.

Komisji konkursowej, która wyłoniła laureatów, przewodniczył prof. dr hab. n. farm. Zbigniew E. Fijałek, dyrektor Narodowego Instytutu Leków, a w jej skład weszli: mgr farm. Bożena Romatowska – z-ca dyrektora NIL ds. Badań Kontrolnych, prof. dr hab. n. farm. Jerzy Pałka – prodziekan Wydziału Farmaceutycznego UM w Białymstoku, prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Szpitala Klinicznego Nr 1 w Łodzi, prof. dr hab. n. med. Wiesław Jędrzejczak z Katedry i Kliniki Hematologii i Chorób Wewnętrznych SP CSK w Warszawie oraz prof. dr. hab. n. med. Grzegorz Opolski – Kierownik I Katedry i Kliniki Kardiologii SP CSK w Warszawie.

Komentarze do: Prolia® nagrodzona w konkursie Lek Dwudziestolecia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz