Szukaj

Pogromca choroby Crohna

Podziel się
Komentarze0

Najnowsze badania wykazały obiecującą i wysoką skuteczność Adalimumabu w leczeniu choroby Crohna u najmłodszych pacjentów. Po wielu analizach okazało się, że Adalimumab jest niezwykle efektywny w utrzymaniu remisji, czyli cofnięciu objawów zapalnej choroby jelita, zwanej chorobą Crohna.Do tej pory leczono ten nieswoisty proces zapalny ściany przewodu pokarmowego za pomocą sterydów, ale okazało się, że hamują one wzrost dziecka oraz opóźniają jego dojrzewanie płciowe.  

Dzięki badaniom z zastosowaniem Adalimumabu odkryto, że u ponad 80% dzieci w łagodnym i ciężkim stadium choroby Crohna, w ciągu miesiąca nastąpił spadek aktywności choroby.

Wiadomo też, że u 34% małych pacjentów w ciągu pół roku nastąpiła znaczna remisja dolegliwości, a po roku u ponad 28% leczonych.


Naukowcy wysnuli takie wnioski po przebadaniu 192 pacjentów z Kanady, Europy i Stanów Zjednoczonych, w wieku od 6 do 17 lat.

Młodych pacjentów podzielono na kilka grup przyjmujących różne dawki Adalimumabu, w zależności od masy ciała dziecka. Część  biorących udział w testach osób otrzymywała albo 40 mg Adalimumabu w każdym tygodniu badań albo 20 mg tego medykamentu.

Pozostałym aplikowano natomiast  20 mg Adalimumabu lub 10 mg specyfiku.

W wyniku eksperymentu zaobserwowano remisję choroby u tych młodych osób, które otrzymywały większą dawkę testowanego leku, nawet w 26 tygodniu po zakończeniu testów, aczkolwiek różnice między obiema badanymi grupami nie były statystycznie znaczące.red. Iwona Trojan

Komentarze do: Pogromca choroby Crohna

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz