Szukaj

Podarujmy Drugie Życie - akcja promująca transplantacje

Podziel się
Komentarze0

Jerzy Miller, wojewoda małopolski zachęca wszystkich małopolskich uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dyrektorów szkół do udziału w akcji promującej transplantacje „Drugie życie”. Akcja organizowana jest pod patronatem wojewody małopolskiego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych. Jej głównym celem jest propagowanie wiedzy o przeszczepach wśród młodych ludzi, a także wywołanie dyskusji społecznej na ten temat. Jest to jeden z elementów współorganizowanego przez wojewodę programu „Partnerstwo dla transplantacji", którego celem jest zwiększenie liczby przeszczepów w Małopolsce.Projekt zakłada organizowanie przedsięwzięć edukacyjnych i promujących transplantacje w szkołach. Organizatorami akcji w poszczególnych placówkach będą sami uczniowie - to od ich pomysłowości zależeć będzie przebieg akcji. Mogą np. nakręcić film o transplantacjach, zorganizować spotkania ze specjalistami, przygotować fotoreportaż czy happening. Stowarzyszenie zapewnia wszelką pomoc merytoryczną oraz materiały edukacyjne, pomoże również w skontaktowaniu się z lekarzami.

Akcja „Drugie życie” odbyła sie już na początku tego roku w Poznaniu. Wzięło w niej udział 12 szkół, w których zorganizowano 14 spotkań z młodzieżą. W sumie w poznańskiej akcji wzięło udział 5 tys. uczniów. Poznańska młodzież nakręciła filmy o postawach młodych ludzi wobec transplantacji, przygotowała wywiady radiowe na temat dializ i przeszczepów w Instytucie Pediatrii, przygotowała gazetki szkolne i plakaty.


Stowarzyszenie czeka na zgłoszenia małopolskich szkół do 30 września. Placówki, które wykażą się największą pomysłowością i przygotują najciekawsze akcje, zostaną wyróżnione.

Akcja jest elementem programu „Partnerstwo dla Transplantacji", który w Małopolsce został zainicjowany w maju przez Jerzego Millera, wojewodę małopolskiego oraz prof. Wojciecha Rowińskiego, krajowego konsultanta ds. transplantologii. Celem programu jest zwiększenie liczby pobrań narządów oraz liczby przeszczepów.


Małgorzata Woźniak
Rzecznik prasowy wojewody małopolskiego
tel. 012 - 392-11-16

Komentarze do: Podarujmy Drugie Życie - akcja promująca transplantacje

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz