Szukaj

Pierwszy lek przeciwbólowy bez popijania

Podziel się
Komentarze0

Firma Bayer wprowadziła na polski rynek pierwszy lek przeciwbólowy, którego nie trzeba popijać. Aspirin® Effect ma postać granulek o smaku coli zamkniętych w wygodnych saszetkach. Wystarczy wysypać je na język i połknąć.


Aspirin® Effect to lek przeciwbólowy, który nie maskuje objawów, lecz usuwa ich źrodło, czyli stan zapalny. Jego innowacyjna forma zapewnia niespotykaną dotąd wygodę i działanie szybsze niż w przypadku zwykłych tabletek, co potwierdzają uzyskane wyniki badań.

Słodkie granulki Aspirin® Effect natychmiast rozpuszczają się w ustach i już po 10 minutach przynoszą ulgę od bólu. W przypadku zwykłych tabletek może trwać nawet 3 razy dłużej. Co więcej, Aspirin® Effect można zażyć od razu, nie tracąc czasu na poszukiwanie czegoś do popicia.

Liczy się szybkość i wygoda

- Produkt został pomyślany tak, by móc go mieć zawsze przy sobie. Saszetka Aspirin® Effect zmieści się w damskiej torebce, męskim portfelu czy schowku w  samochodzie. Jest niezastąpiona w podróży, podczas służbowych wyjazdów czy wakacyjnych wycieczek. W pracy, na zakupach, podczas treningu sportowego szybko i wygodnie zlikwiduje ból – podkreśla Peter Offerhaus, Dyrektor Działu Consumer Care firmy Bayer Sp. z o.o.

Lek jest dostępny wyłącznie w aptekach w opakowaniach po 10 saszetek. Pojedyncza dawka dla dorosłych to 1-2 saszetek, maksymalnie do 8 saszetek na dobę. Dla młodzieży powyżej 12 lat: 1 saszetka jednorazowo, lecz nie więcej niż 3 saszetki na dobę. Substancją słodzącą w Aspirin® Effect jest aspartam. Stosowanie Aspirin® Effect nie uszkadza szkliwa zębów2.


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.*******
ASPIRIN EFFECT ( Acidum acetylsalicylicum), 500 mg, granulat

Wskazania: Dolegliwości bólowe np. ból głowy, bóle zębów, bóle mięśni, stawów, pleców. Dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie. Gorączka.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, skaza krwotoczna, choroba wrzodowa żołądka lub jelit, napady astmy po podaniu salicylanów lub substancji o podobnym działaniu (NLPZ) w wywiadzie, ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek,  stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, ostatni trymestr ciąży, dzieci do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowej. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel. (22) 5723500, fax (22) 5723500, www.bayer.com.pl

Grupa Bayer to międzynarodowa firma działająca w takich kluczowych obszarach jak ochrona zdrowia, odżywianie i wysokospecjalistyczne materiały. Firma Bayer HealthCare, spółka zależna Bayer AG, której roczna sprzedaż wynosi ponad 17,2 mld EUR (2011), jest jedną z wiodących na świecie innowacyjnych firm w zakresie ochrony zdrowia i wyrobów medycznych i ma siedzibę w Leverkusen w Niemczech. Działalność firmy obejmuje segmenty Animal Health, Consumer Care, Medical Care i Pharmaceuticals. Celem firmy Bayer HealthCare jest odkrywanie i wytwarzanie produktów służących ochronie zdrowia zarówno ludzi, jak i zwierząt na całym świecie. 

Firma Bayer HealthCare zatrudnia 55 700 pracowników na całym świecie (dane z 31 grudnia 2011 roku) i ma swoje oddziały w ponad 100 krajach. Dodatkowe informacje na stronie internetowej www.bayerhealthcare.com.

Komentarze do: Pierwszy lek przeciwbólowy bez popijania

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz