Szukaj

Pacjent po transplantacji ramion odzyskuje czucie w nowych rękach

Podziel się
Komentarze0

Meksykanin z rozległymi oparzeniami rąk był pierwszym pacjentem w Ameryce Łacińskiej, któremu przeszczepiono obydwa ramiona. Gabriel Granados, 52-letni ojciec dwójki dzieci, agent finansowego oddziału prokuratury w Meksyku, po amputacji obydwu ramion poniżej łokci otrzymał ramiona 34-letniego mężczyzny, który zginął w wyniku strzelaniny.Gabrielowi Granados amputowano ręce po wypadku, który spotkał go w styczniu 2011 roku. Doznał on wówczas ciężkich poparzeń rąk wskutek porażenia prądem, które przydarzyło mu się w momencie, gdy nadzorował pracę robotników przy budowie płotu.

Na publicznej konferencji prasowej Granados przyznał, że transplantacja była genialnym przedsięwzięciem i że zaczyna już odzyskiwać czucie w nowych rękach. ‘’To wspaniałe, gdy po tym, jak pewien czas żyłem bez rąk, nagle dostaję nowe’’ – mówi szczęśliwy pacjent.


Operacja miała miejsce na początku maja bieżącego roku, a już w ostatni czwartek mężczyzna został wypisany ze szpitala. Lekarze potwierdzają, że przeszedł pomyślną rekonwalescencję i czuje się dobrze.

Dotychczas zabieg transplantacji ramion lekarze wykonywali jedynie na zwłokach.

"Z naukowego punktu widzenia to wyjątkowe wydarzenie dla Meksyku’’ – mówi dr Fernando Gabilondo, dyrektor Narodowego Instytutu Nauk Medycznych i Żywienia w Meksyku, gdzie wykonano operację.

Na przeszczep ramion oczekuje 23 kolejnych pacjentów, spośród których – jak mówią meksykańscy lekarze – tylko sześciu ma szansę na pomyślne przejście tego innowacyjnego zabiegu.

Komentarze do: Pacjent po transplantacji ramion odzyskuje czucie w nowych rękach

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz