Szukaj

Ośmioletnia dziewczynka, która się nie rozwija

Podziel się
Komentarze0

Mała Amerykanka Gabby Williams z Billings w Montanie ma już 8 lat, ale waży zaledwie 5 kilogramów i z wyglądu przypomina niemowlę, jak donosi strona ABCnews.com. Jej rodzice muszą zajmować się tak, jakby zajmowali się noworodkiem, i ubierają ją w ubrania dla niemowlęcia od 3 do 6 miesiąca życia.Badacz Richard F. Walker postanowił z bliska przyjrzeć się nowemu przypadkowi osoby, która wydaje się nie starzeć.

Prawda jest taka, że Gabby cierpi na niezwykle rzadką chorobę, której odnotowano zaledwie kilka przypadków na całym świecie.

Na przykład znamy już przypadek 28-letniego mieszkańca Florydy, który ma ciało 10-letniego chłopaka, a także przypadek 31-letniej Brazylijki, która ma wzrost dwuletniego dziecka.


Ich wspólnym punktem jest to: rzec by można, że się nie starzeją.

Dr Walker wyjaśnia w ABCnews: - Ich proces rozwoju jest opóźniony. Około pięć razy wolniejszy niż w przypadku normalnej osoby. Ewolucja takiego ciała jest wolna i znikoma.

Naukowiec ten postanowił poświęcić koniec swojej kariery badacza całkowicie tej chorobie, aby odnaleźć jej przyczynę.

Ponieważ ludzie ci się nie starzeją, czy można powiedzieć, że są w jakiś sposób nieśmiertelni?

Dr Walker kontynuuje: - Jeżeli uda nam się zidentyfikować gen odpowiedzialny za to zjawisko, i jeżeli w wieku dorosłym będziemy mogli znaleźć przycisk „stop”, zatrzymujący starzenie ciała, wtedy biologicznie będziemy nieśmiertelni.

Nieśmiertelnością względną, gdyż takie ciało w dalszym ciągu będzie narażone i na wypadki, i na różnego rodzaju choroby.

Komentarze do: Ośmioletnia dziewczynka, która się nie rozwija

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz