Szukaj

Novartis wycofuje syrop na kaszel z powodu wadliwej nakrętki

Podziel się
Komentarze0

Jak poinformowało laboratorium farmaceutyczne Novartis w ubiegły czwartek, 183 serii syropu na kaszel tego producenta musiało być usunięte z rynku po tym, jak odkryto, że zamknięcie (odporne na manipulacje dzieci) na niektórych butelkach nie działa poprawnie.Szwajcarska firma konkretnie wycofuje ze sprzedaży 142 partie syropu Triaminic i 41 partii Theraflu Warming Relief Syrups, wyprodukowanych w fabryce w Stanach Zjednoczonych (Lincoln, Nebraska) przed grudniem 2011 roku.

Firma dodaje, że otrzymała 4 raporty o przypadkowym połknięciu syropu Tiraminic. Jeden pacjent wymagał opieki lekarskiej, ale teraz już ma się dobrze.


Natomiast nie odnotowano żadnych skutków ubocznych związanych z syropem Theraflu Warming Relief Syrups. Jednak obydwa produkty zostaną wycofane, ponieważ mają taką samą źle funkcjonującą nakrętkę.

Po skardze jednego z konsumentów w listopadzie 2012 roku, laboratorium Novartis wdrożyło śledztwo, które doprowadziło do podjęciu decyzji o wycofaniu partii leków.

Rzeczniczka Novartis Julie Masow, mówi: 97% produktu, o którym mowa, już zostało zużyte bądź zwrócone. Fabryka, w której doszło do niedopatrzenia, została czasowo zamknięta i czeka na ponowne otwarcie.

Komentarze do: Novartis wycofuje syrop na kaszel z powodu wadliwej nakrętki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz