Szukaj

Nieświeży oddech - jak wyeliminować jego przyczyny?

Podziel się
Komentarze0

Twój oddech nie jest zbyt świeży, albo jest po prostu cuchnący? Powinniśmy wiedzieć, że halitoza (halitosis), czyli bardzo nieprzyjemna przypadłość dotycząca wielu osób, nazywana także fetor ex ore, bad breath czy oral malodor, jest często związana z problemami jamy ustnej oraz zębów. Aby się uwolnić od tego nieprzyjemnego zapachu z ust, należy przede wszystkim wyeliminować jego przyczyny.


Blisko 80% przypadków złego zapachu z ust jest związanych z problemami jamy ustnej i zębów, wyjaśnia doktor Christophe Lequart, chirurg-dentysta, a także rzecznik UFSBD (Francuski Związek Zdrowia Jamy Ustnej i Zębów, Union française de la Santé Bucco-Dentaire).

W rzeczywistości, bakterie odpowiedzialne za halitozę, rozmnażają się i rozwijają się przede wszystkim w uszkodzeniach spowodowanych przez próchnicę. Natomiast, uszczerbki związane z paradontozą, powodują powstawanie dużych szpar międzyzębowych. Pozostałości po jedzeniu oraz kamień nazębny (płytka zębowa), gromadzą się tam i odżywiają te same bakterie. Aby uwolnić się definitywnie od nieprzyjemnych zapachów regularnie należy chodzić do dentysty.


Higiena i zachowanie

Aby zachować świeży oddech przez cały dzień i aby uniknąć problemów z jamą ustną oraz z zębami, powinniśmy także dbać o naszą codzienną higienę. Myjąc i szczotkując zęby trzy razy dziennie, możemy wyeliminować maksymalną ilość kamienia nazębnego.

Nie wahajcie się także, poza tym, wyszczotkować sobie ... język. Uwaga! Aby to dobrze zrobić, nie używajcie nigdy waszej szczoteczki do zębów. Wybierzcie raczej specjalnie stworzoną skrobaczkę do języka, dzięki której unikniecie mikrouszkodzeń, podkreśla doktor Christophe Lequart. Zresztą, niektóre szczotki są dziś wyposażone w silikonowe kolce, przeznaczone do tego celu.

Powinniśmy w końcu wiedzieć, że spożywanie alkoholu, palenie papierosów, picie kawy oraz jedzenie takich produktów jak czosnek, cebula oraz różne przyprawy, są to także wrogowie świeżego oddechu.


Komentarze do: Nieświeży oddech - jak wyeliminować jego przyczyny?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz