Szukaj

Nie jesz śniadań? Prosisz się o cukrzycę

Podziel się
Komentarze0

Wiadomość dla mężczyzn: ci z was, którzy pomijają śniadania, są bardziej zagrożeni zachorowaniem na cukrzycę, jak pokazuje najświeższe badanie przeprowadzone przez naukowców ze szkoły medycznej Harvard School of Public Medicine w Stanach Zjednoczonych.Nowe badanie zostało opublikowane w specjalistycznym przeglądzie The American Journal of Clinical Nutrition.

Naukowcy przedstawiają w nim odkryte właśnie powiązanie między pomijaniem posiłków a większym ryzykiem zachorowania na cukrzycę typu 2, która jest chorobą związaną z niewłaściwym odżywianiem.

Według naukowców z  Harvard School of Public Medicine, mężczyźni, którzy opuszczają dom z pustym żołądkiem, są aż o 20% bardziej zagrożeni cukrzycą typu 2, w porównaniu z mężczyznami, którzy najpierw zjadają śniadanie, a następnie idą do pracy.


Aczkolwiek, mężczyźni również powinni wziąć pod uwagę to, co jedzą, a nie tylko „kiedy” to jedzą, podkreślają jeszcze naukowcy amerykańscy. Pączek na śniadanie to bardzo zły pomysł, na przykład.

Iain Frame, dyrektor badań w Diabetes UK, mówi: intuicyjnie wszyscy wiemy, że zjadanie trzech zdrowych zbilansowanych posiłków dziennie jest dobre dla naszego zdrowia. Ale, w badaniu naukowców z Harvard School of Public Medicine nie jest jasne, co to znaczy „śniadanie” albo co też „śniadanie” powinno zawierać.

Eksperci zalecają, żeby każdy z nas przyswoił sobie zdrową zrównoważoną dietę, to znaczy bogatą w warzywa i owoce, a także z niską zawartością tłuszczu, soli oraz cukru. Zasady te dotyczą zarówno śniadania, jak wszystkich inny głównych posiłków. Natomiast, mała kostka czekolady od czasu do czasu na pewno nikomu nie zaszkodzi.

Inne badania, przeprowadzone również przez badaczy z Harvard School of Public Medicine, właśnie odkryły także, że mężczyźni, którzy konsumują duże ilości gazowanych napojów, są bardziej zagrożeni chorobą serca.

Komentarze do: Nie jesz śniadań? Prosisz się o cukrzycę

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz