Szukaj

Miedzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w ratownictwie medycznym

Podziel się
Komentarze0

W dniach 25-28 stycznia w Szczyrku odbędą się VII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. W zawodach weźmie udział ponad 60 najlepiej wyszkolonych zespołów ratownictwa medycznego z Polski i zagranicy.Zespoły ratownicze będą oceniane w wielu sytuacjach o różnym stopniu zagrożenia życia ofiar. Na zawodników czekają wielopunktowe zadania podnoszące umiejętności szybkiego reagowania przez ratowników w codziennych akcjach. Uczestnicy otrzymają możliwość sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności w warunkach najbardziej zbliżonych do realnych. Organizatorzy kładą nacisk na walor edukacyjny imprezy. Przewidzianych jest szereg sesji wykładowych, dotyczących m.in. powikłań po cukrzycy, postępowania w przypadku oparzeń czy zagrożeń wywołanych dopalaczami i innymi nowymi narkotykami.

Zamysłem tegorocznych mistrzostw jest pokazanie możliwości ratowania zdrowia i życia ludzkiego w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Dlatego też nie zabraknie prezentacji nowoczesnego urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2 oraz zaawansowanego defibrylatora/monitora LIFEPAK15. Każda edycja zawodów zostaje wzbogacona o nowe poglądy oraz doświadczenia uczestników. Mistrzostwa są okazją do pokazania sprawności i możliwości systemu ratownictwa medycznego, a także kolejnym krokiem ku podnoszeniu profesjonalizmu załóg – mówi Marek Kordasiewicz z Physio- Control.


Organizatorem tegorocznej edycji Mistrzostw jest Bielskie Pogotowie Ratunkowe.

Patronat medialny nad Mistrzostwami objęła: TVP KatowiceSzczegółowe informacje oraz harmonogram imprezy są dostępne na stronie: http://pogotowie.bielsko.pl/mistrzostwa/O Physio-Control

Physio-Control, jest czołowym producentem i dystrybutorem sprzętu do ratowania życia (seria defibrylatorów LIFEPAK), urządzenia do automatycznej resuscytacji LUCAS oraz dostawcą rozwiązań z zakresu telemedycyny (sieć LIFENET). Misją firmy jest pomaganie ofiarom w nagłych stanach kardiologicznych, począwszy od pierwszej pomocy udzielanej na miejscu zdarzenia, przez opiekę jednostek pogotowia ratunkowego, aż do stabilizacji stanu pacjenta w ośrodku zdrowia.

Komentarze do: Miedzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w ratownictwie medycznym

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz