Szukaj

Uczucie gorąca i pocenie się w czasie ciąży

Podziel się
Komentarze0

W trakcie ciąży twój organizm zmienia się diametralnie. Ty sama stajesz się swoistym inkubatorem, który przez 9 miesięcy musi zapewnić jak najlepsze warunki dla rozwoju nowego człowieka. Twój układ kostny, moczowy, układ oddechowy czy metabolizm to wszystko zmienia całkowicie rytm swojego funkcjonowania.Sama zaczynasz odczuwać pewne normalne zachowania swojego ciała dużo intensywniej i tak jest na przykład z poceniem się.

Uczucie gorąca i pocenie się nawet wtedy gdy temperatura na zewnątrz nie jest wysoka bardzo często towarzyszy kobietą w ciąży. Jak sama się pewnie domyślasz za ten stan rzeczy odpowiedzialne są hormony ale również zwiększony napływ krwi do skóry oraz przyśpieszony metabolizm. Na pocieszenie powiemy Ci, że istnieje szereg sposobów na to by poprawić Twoje samopoczucie i komfort w momencie, gdy temperatura na zewnątrz wzrasta, a Ty zaczynasz intensywnie się pocić.

  • Na początek noś luźne ubrania, koniecznie z przewiewnych materiałów (len, bawełna). Poza tym ubieraj się na cebulkę tak by w momencie, gdy robi Ci się ciepło móc ściągać kolejne warstwy.

  • Staraj się unikać słońca, zwłaszcza wtedy gdy na zewnątrz jest bardzo upalnie.

  • Ulgę może Ci przynieść chłodna kąpiel, prysznic lub schładzanie karku zimnym okładem. Zawsze również możesz popływać w basenie, to forma gimnastyki jaka nie spowoduje przegrzania organizmu,a także działa relaksująco.

  • Przyjmuj jak najwięcej płynów. Unikniesz w ten sposób odwodnienia, a także uchronisz sie przed zawrotami głowy wywołanymi przegrzaniem organizmu. Odpowiednia ilość napojów w ciągu dnia to 2 litry ale oczywiście możesz pić więcej. Nie sięgaj tylko po napoje gazowane i bardzo słodkie soki, będą one wzmagać pragnienie.

  • Klimatyzowane pomieszczenia mogą okazać się pomocne jak również wiatraczki wywołujące ruch powietrza. Zacznij także regulować temperaturę w domu tak, by dostosować ją do siebie.

  • Unikaj wysiłku na świeżym powietrzu w momencie, kiedy jest ciepło. Na spacer możesz wybrać się rankiem lub wieczorem, kiedy powietrze nie jest bardzo nagrzane lub już się ochłodziło. Definitywnie zaprzestań wysiłku fizycznego gdy zrobi się bardzo gorąco.

Pozytywną informacją w tej sytuacji jest fakt, że chociaż będziesz się silnie pocić to zapach Twojego potu nie będzie zbyt intensywny. A jest to wynikiem ograniczenia przez ciążę wytwarzania potu apokrynowego, który odpowiada za powstawanie tej nieprzyjemnej woni.

Komentarze do: Uczucie gorąca i pocenie się w czasie ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz