Szukaj

Męskie przyrodzenie coraz krótsze…

Podziel się
Komentarze0

Włoscy naukowcy nie przestają nas zadziwiać. Tym razem, przeprowadzili oni bardzo interesujące badanie, które pozwoliło na nowo określić niektóre standardy długości. Okazuje się, że mamy coraz dłuższe ramiona i nogi, ale z kolei męskie przyrodzenie straciło 8 milimetrów ze swojej długości w ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat. Przyczyna? Otyłość oraz zmiany środowiskowe.Reewaluacja standardowych kryteriów

Wiemy już, że populacja ludzka rośnie. W sensie demograficznym, ale również w sensie rozmiarów ciała. Należy więc regularnie przeprowadzać pomiary, aby ocenić kryteria standardowe. Przydaje się to na przykład przemysłowi tekstylnemu, który dzięki takim pomiarom może przystosować swoje produkty do wymagań klienteli.

I oto teraz dowiadujemy się, że we Włoszech badanie tego typu zmierzyło właśnie 2 019 młodych mężczyzn – w wieku średnio 18,9 lat – a wyniki tych pomiarów zostały przedstawione w czasie kongresu naukowego. Zajęciu temu oddali się badacze ze szpitala uniwersyteckiego w Padwie i stwierdzili, że na tym świecie nie ma niczego stałego.

Tu dłużej, tam krócej: ewolucja parametrów

Pośród zmierzonych danych antropometrycznych: długość penisa, stosunek długości nóg do torsu, stosunek długości ręki do talii. Wszystkie te parametry jak najbardziej ewoluowały, stwierdzili włoscy naukowcy. Ale nie wszystkie w ten sam sposób.

Albowiem, niektóre z nich są dłuższe, a niektóre krótsze. A konkretniej mówiąc: kończyny wydłużają się proporcjonalnie do talii. Niewiele ponad jeden młodzieniec na trzech (36%) miał ręce większe niż zakładały to wcześniejsze kryteria, podczas gdy w blisko jednym przypadku na dwóch (47%) młodzieńcy ci mieli dłuższe nogi.

Natomiast, średni rozmiar penisa, w stanie spoczynku, spadł o 8 mm od 1947 roku. Tuż po wojnie, kiedy przeprowadzono podobne pomiary na płci męskiej, średnia długość penisa wynosiła 9,7cm. Teraz, spadła poniżej 9 cm (wartość osiągnięta w 2001 roku i ustabilizowana na poziomie 8,9 cm w 2012 roku).

Zmiany środowiskowe i zmiany w układzie hormonalnym


Carlo Foresta, którzy przewodził tymi badaniami, stwierdza, że głównymi winnymi takiego stanu rzeczy są zmiany środowiskowe oraz społeczne. Naukowiec ten przypomina, że długość kości jest bezpośrednio związana z hormonami płciowymi, a przede wszystkim z ilością estrogenów, która wiąże się z kolei z produkcją testosteronu przez jądra.

Włoski badacz ocenia więc, że zmiany środowiskowe mogły więc bezpośrednio wpłynąć na system endokrynny człowieka (system hormonalny).

Inne badanie, tym razem przeprowadzone w Anglii na początku 2011 roku, wykazało już, że kobiety mają większe piersi w naszych czasach. W tym przypadku, główna autorka tego badania, pani Marylin Glenville, za to niezwykłe zjawisko obwiniała znieczyszczenia środowiskowe, takie jak substancje zakłócające pracę układu endokrynnego.

Substancje te mają naśladować w organizmie rolę estrogenów i mogą być nawet związane z rozwojem niektórych nowotworów piersi. A rozmiar piersi zależy proporcjonalnie od ilości estrogenów: im więcej estrogenów, tym większe piersi, dla jasności. A kiedy dodajemy jeszcze estrogeny w sposób sztuczny, piersi rosną coraz bardziej.

Otyłość i długość penisa

Ale naukowcy włoscy, poza zmianami środowiskowymi, przywołują tutaj również bardzo palący problem, czyli otyłość. Otyłość została już obwiniona chyba o wszystkie możliwe choroby tego świata, a teraz okazuje się jeszcze, że odpowiada ona za coraz krótsze męskie przyrodzenie.

W rzeczywistości, jak mówią Włosi, 18% młodzieńców w ich badaniu było otyłych. A niestety, kondycja ta również wpływa negatywnie na produkcję hormonów, przede wyszystkim w okresie nastoletnim (średnia wieku badanych, przypomnijmy, niecałe 19 lat). Mniejsza ilość testosteronu wiąże się z dłuższymi kośćmi, ale również z krótszym penisem.

Ale, panowie, nie ma powodu, żeby się niepokoić: rozmiar penisa w stanie spoczynku niekoniecznie jest proporcjonalny do rozmiaru penisa w stanie erekcji. A tego typu pomiarów nie dokonano.

Mimo wszystko, może zdarzyć się tak, iż faktycznie panowie stwierdzą różnicę także w tym przypadku... Jakie to ma znaczenie, jednak? To tylko statystyki...

Komentarze do: Męskie przyrodzenie coraz krótsze…

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz