Szukaj

Manga antytytoniowa, w której wy jesteście bohaterami

Podziel się
Komentarze0

Nowa kampania antynikotynowa we Francji bardzo wyraźnie bierze na cel młodych Francuzów: manga interaktywna, która pobudza do refleksji nad papierosem, jest już dostępna na internecie, od 16 listopada 2010 roku.Po ostatniej narodowej ankiecie, przeprowadzonej wśród uczniów szkół podstawowych i średnich we Francji, stwierdzono, że nikotynizm bardzo szybko rozpowszechnia się już wśród dzieci w wieku 11 lat (gdzie już 8% dzieci spróbowało papierosa), a także wśród dzieci w wieku 15 lat (gdzie już 55% dzieci spróbowało papierosa).

Kampanie prewencyjne, przeznaczone dla młodych ludzi, są więc sprawą podstawową. Aby promować swoją kampanię antynikotynową na łonie młodszych pokoleń, Narodowy Instytut Prewencji i Edukacji na rzecz Zdrowia (INPES, Institut national de prévention et d'éducation pour la santé), wystosował apel do Koji Morimoto, prosząc go o stworzenie interaktywnej mangi, zatytułowanej Attraction, dostępnej w sieci Web, od 16 listopada.


Niezwykle docenione przez młodych ludzi, video to pozwala zbliżyć się do ich świata, a w ten sposób, miejmy nadzieję, lepiej do nich dotrzeć.

Interaktywność, refleksja i informacje

Historia rozgrywająca się w Japonii w 2040 roku, opowiada o trzech nastolatkach, Hiro, Koichi i Ren, z którymi mogą się identyfikować młodzi ludzie. W obliczu dwóch możliwości wyboru, postać, grana przez internautę, może stawiać sobie kolejne pytania na temat swojej odporności na pokusy związane z tytoniem, w różnych sytuacjach.

Widz, aktywny, musi potrząsać głową, zakrywać swoją kamerę, pochylać się... a to po to, aby historyjka szła naprzód. W końcu, internauta odkrywa praktyczne informacje na temat tytoniu.

Mając na celu uwrażliwienie maksymalnej liczby nastolatków, film reklamujący tę mangę będzie także wyświetlany od 24 listopada do 28 grudnia w salach kinowych we Francji, tuż przed projekcją filmu Harry Potter i insygnia śmierci.

Komentarze do: Manga antytytoniowa, w której wy jesteście bohaterami

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz