Szukaj

Lyxumia zatwierdzona w Europie

Podziel się
Komentarze0

Laboratorium farmaceutyczne Sanofi podało do wiadomości, iż europejskie władze regulacyjne zatwierdziły lek Lyxumia do sprzedaży w Europie. Rzeczony farmaceutyk ma postać zastrzyku i służy do leczenia cukrzycy. Znany jest także pod nazwą generyczną lixisenatide.Ma być stosowany dwa razy dziennie, w kombinacji z innymi lekami bądź insuliną przez pacjentów, którzy nie są w stanie w inny sposób kontrolować swojego poziomu cukru we krwi.

Specyfik ten to jeden z nowych produktów francuskiego laboratorium.

Lyxumia wykazała korzystne działanie na poziom cukru we krwi i na jego kontrolę, jak również na utratę wagi, co stwierdzono w 11 próbach klinicznych, przeprowadzonych na ponad 5 000 pacjentów z cukrzycą typu 2.


Pozwolenie na sprzedaż Lyxumii dotyczy 27 państw członkowskich Unii Europejskiej, jak również Islandii, Norwegii oraz Lichtensteinu, a także innych krajów.

Firma Sanofi dodaje jeszcze, iż oczekuje od amerykańskiej Food and Drug Administration finalnej decyzji dotyczącej leku Lemtrada, który ma być wskazany w leczeniu stwardnienia rozsianego. Decyzja jest oczekiwana na drugą połowę tego roku.

Komentarze do: Lyxumia zatwierdzona w Europie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz