Szukaj

Kwas foliowy przed ciążą

Odpowiedz w wątku
mamamadame
mamamadame 23-04-2016 16:13

Bardzo dobry artykuł - niech przeczyta go jak najwięcej przyszłych mam... Kwas foliowy najlepiej brać kilka miesięcy przed ciążą, tak jak pisał autor. Ja sama brałam właśnie kwas foliowy, a teraz (w pierwszym trymestrze) przestawiłam się na kwas foliowy, który oprócz kwasu ma w składzie jod i DHA, czyli nie faszeruję siebie i maleństwa niepotrzebnymi składnikami, tylko tymi, które są potrzebne dla rozwoju malucha. Po pierwszym trymestrze dołączam magnez i wit. D :)

rybciarybka
rybciarybka 29-04-2016 09:56

jesli to nie tajemnica - jakiś konkretny produkt bralas? my sie dopiero bedziemy starac o dziecko za jakis czas, ale wole sie wczesniej zorientowac, bo wlasnie podobno trzeba zaczac juz pare miesiecy przed planowanym poczeciem...

reniczkowa
reniczkowa 23-05-2016 10:28

Kwas foliowy powinnaś przyjmować, co najmniej 4 tygodnie, a najlepiej 3 miesiące przed zajściem w ciążę aż do 12 tygodnia ciąży, aby mieć pewność, że w twojej krwi jest dostatecznie dużo kwasu foliowego. Kwas foliowy podczas ciązy chroni rozwijające się dziecko, przed wadami wrodzonymi cewy nerwowej i układu nerwowego. ( Z cewy nerwowej tworzy się mózg i rdzeń kręgowy dziecka). Każda kobiet planująca ciąże powinna przyjmować kwas foliowy.

rudziak
rudziak 24-05-2016 11:09

Kwas foliowy jest bardzo ważny dla rozwoju płodu, pomaga uniknąć wad rozwojowych układu nerwowego dziecka, dlatego warto go przyjmować jeszcze przed zajściem w ciąże. Często kobiety dowiadują się, że są w ciąży w okolicach 3 tygodnia, a to właśnie te pierwsze tygodnie są najważniejsze dla rozwoju cewy nerwowej. Dlatego, zaleca się, kobietom w wieku rozrodczym, profilaktyczne spożywanie kwasu foliowego. Kwas foliowy przed ciąża zdecydowanie zwiększa szanse, na prawidłowy rozwój dziecka w łonie matki.

olsenka
olsenka 24-05-2016 12:57

Jako mama i przyszła mama jednocześnie mogę Wam poradzić, aby stosować kwas foliowy jeszcze przed ciążą. Z racji tego, że jestem bardzo wyczulona, na punkcie swoich dzieci a w mojej rodzinie urodziło się chore dziecko z wadą rozszczepienia kręgosłupa wywołanym wadą cewy nerwowej - jeszcze przed ciążą zaczęłam stosować kwas foliowy, aby być bardziej pewna, że moje maleństwo urodzi się całkiem zdrowe. Kwas foliowy pozytywnie wpływa na rozwój cewy nerwowej, która kształtuje się w pierwszym miesiącu życia płodu. Często wtedy matki jeszcze nie wiedzą, że są w ciąży. Dlatego ważne jest, aby zacząć kuracje kwasem foliowym jeszcze przed ciążą, aby przygotować swoje ciało.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Rola kwasu foliowego w profilaktyce wrodzonych wad cewy nerwowej"