Szukaj

Kup torebkę naszpikowaną dobrem

Podziel się
Komentarze0

Całym sercem wspieram tę akcję – tak mówi Maja Ostaszewska o społecznej aukcji „Torebka naSzpikowana dobrem” prowadzonej przez Fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie”.  Współorganizatorami są aktorzy: Jakub Przebindowski i Martyna Kliszewska. Licytacja trwa do 22 marca 2012r., szczegóły na stronie: www.torebkanaszpikowanadobrem.pl


Aktorka jako jedna z 9 znanych kobiet oddała na specjalną aukcję, torebkę, z którą w pierwszej edycji serialu „Przepisu na życie” nie rozstawała się Beatka, jedna z głównych bohaterek tego filmu. Oczywiście Beatkę gra Maja Ostaszewska. Przy okazji wsparcia przez aktorkę tej fundacji zapytaliśmy ją o rolę znanych osób w tego typu akcjach.

Czy znane osoby powinny wspierać akcje społeczne?

Osoby publiczne, rozpoznawalne i lubiane, mają tę ogromna szansę, że pomagając mogą wykorzystać swoją popularność i powinny to robić. Sympatia jaką obdarowują ich widzowie może odegrać tutaj bardzo dużą rolę. Bo paradoksalnie to one mogą mieć większy wpływ na opinię publiczną niż specjaliści, którzy fachowo informują nas o problemach społecznych. Dlatego rola osób publicznych może okazać się tutaj bardzo ważna. Ich zaangażowanie w akcję społeczną może wpłynąć na zainteresowanie się tematem przez szerokie grono osób. W moim przypadku, tak jak pewnie u wielu osób, chęć pomagania wynika z wewnętrznego imperatywu. Mam wrażenie, że chęć pomagania innym jest po prostu w człowieku zupełnie naturalna.

Na pewno ma Pani wiele propozycji udziału w akcjach charytatywnych. Skąd decyzja o wsparciu Fundacji Urszuli Smok „Podaruj Życie”?


Co mnie przekonuje? W przypadku tej jak i każdej innej akcji wszystko zależy od tego jakiego problemu ona dotyczy, a dodatkowo czy w moim odczuciu jest ona wiarygodna. Wiem, że w Polsce wiedza na temat dawstwa szpiku jest nadal niewielka, więc warto zwracać uwagę na ten problem, mówić głośno o tym co trzeba zrobić, żeby znaleźć się w rejestrze potencjalnych dawców. Fundacja Urszuli Smok właśnie tym się zajmuje, zdobywa pieniądze na badania, więc moja decyzja była bardzo prosta. Nie miałam cienia wątpliwości i zdecydowałam się na wsparcie jej fundacji Przyznam, że nasz wkład, w przypadku akcji „Torebka naszpikowana dobrem” nie stanowi dużego wysiłku, czy poświęcenia, Liczę jednak, że dobro, które przekazujemy oddając nasze torebki na tę aukcję, udzieli się wielu osobom, które je licytują. Na tę akcję przekazałam torebkę, która mam nadzieję zwróci uwagę wielu osób. Po pierwsze dlatego, że zaprojektowała ją Sabrina Pilewicz. A co równie ważne serialowa Beatka używała ją w całej pierwszej serii „Przepisu na Życie”. Moja bohaterka używa torebek tej projektantki także w pozostałych seriach i wiem, że cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Liczę, że przełoży się to na cenę jaką uda się uzyskać w czasie licytacji tej torebki.

Co słychać u serialowej Beatki, która w pewnym sensie jest już związana z naszą akcją?


Co prawda trzecia seria dopiero się rozpoczęła, ale ja zachęcam wszystkich, którzy lubią ten serial, a szczególnie Beatę, do obejrzenia ostatniego odcinka. Tam dla wszystkich widzów, którzy lubią moja bohaterkę, Beatka przygotowała specjalną niespodziankę. Oczywiście w czasie trwania wszystkich odcinków będzie ciekawie i wesoło. Nie zabraknie wielkich emocji między Beatką i Andrzejem. Oczywiście nie chcę zdradzać kulisów kolejnych odcinków, ale zapewniam, że będzie gorąco! W tej serii również występuję z torebką Sabriny Pilewicz, więc tym bardziej proszę o zwrócenie uwagi na tę torebkę wystawiona na aukcji „Torebka naszpikowana dobrem”.


Co oprócz gry w „Przepisie na Życie” słychać w Pani życiu zawodowym?


Najbardziej cieszy mnie fakt, że wyjeżdżamy do Paryża z  „Opowieściami afrykańskimi według Szekspira”, Krzysztofa Warlikowskiego. Będziemy grać tę sztukę w teatrze Chaillot na Placu Trocadero. Nie ukrywam, że jestem podekscytowana. Warlikowski jest  we Francji i Paryżu wyjątkowo lubiany. Świadczy o tym między innymi fakt, że teatr, który pomieści 1000 widzów, sprzedał na tę sztukę wszystkie bilety. „Opowieści afrykańskie ...” zagramy tam siedem razy. Pod koniec marca lecę z kolei do Moskwy. Będziemy tak wystawiać spektakl Krystiana Lupy, stąd również intensywne próby. Cały czas kręcimy także trzecią serię „Przepisu na Zycie”, więc jak widać dzieje się dużo i zobaczymy co dalej. Mam oczywiście sporo planów, ale nauczona doświadczeniem nie zdradzam ich za szybko, bo tak to bywa, że później część z nich w ogóle nie dochodzi do skutku.

Rozmawiały: Urszula Smok i Ewa Winiarska
Fot. Maciej Biedrzycki

***
KUP TOREBKĘ NASZPIKOWANA DOBREM

8 marca ruszyła aukcja torebek organizowana przez Fundację Urszuli Smok „Podaruj Życie”. Torebki, z którymi związane są osobiste historie, zostały przekazana przez znane i cenione Polki. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na cele statutowe.  Fundacja m.in. pomaga chorym na białaczkę i prowadzi rejestr dawców szpiku kostnego. Aby przyłączyć się do akcji „Torebka Naszpikowana Dobrem” wystarczy wejść na stronę www.torebkanaszpikowanadobrem.pl obejrzeć zdjęcia, przeczytać niezwykłe historie torebek i licytować za pośrednictwem strony jak najwyżej, gdyż każda przekazana złotówka to szansa na normalne życie dla osób oczekujących na przeszczep szpiku.


Zaproszenia do udziału zostały przyjęte i to z dużym entuzjazmem przez Panie: Annę Komorowską Pierwszą Damę RP, Bożenę Batycką, Magdalenę Cielecką, Urszulę Dudziak, Małgorzatę Kalicińską, Maję Ostaszewską, Beatę Rybotycką, Justynę Steczkowską i Beatę Tyszkiewicz. Każda z Pań chętnie przekazała szczególny bliski sercu egzemplarz torebki i dodatkowo dorzuciła dla przyszłych właścicieli jakiś symboliczny drobiazg od siebie.

- Nieprzypadkowo prosiliśmy Panie o torebkę, gdyż jest to cenny przedmiot każdej kobiety, towarzyszący jej w różnych sytuacjach. Przekazując torebkę na rzecz Fundacji, Ofiarodawczyni przekazuje coś cennego. Torebkę można wypełnić różnymi przedmiotami, ale w przypadku naszej aukcji jest ona wypełniona przede wszystkim dobrem. Warte podkreślenia jest, że żadna z Pań, do których zwróciliśmy z propozycją, nie odmówiła, a wręcz przeciwnie starała się dorzucić jeszcze coś jeszcze od siebie - liścik, książkę, płytę, osobistą dedykację… - wyjaśnia Urszula Smok, prezes fundacji Podaruj Życie. Jak wspomina, sama w czasie swojej walki z chorobą białaczką doznała wiele bezinteresownego wsparcia, zarówno emocjonalnego jak i materialnego. Twierdzi z całym przekonaniem, że z chorobą można wygrać, tylko do tej walki musi zaangażować się wielu ludzi: lekarze, rodzina i społeczeństwo. Jak wskazuje dotychczasowa historia działalności Fundacji, pomagać można w różny niekonwencjonalny sposób, także poprzez modne ostatnio zakupy oraz licytację w Internecie.

- Zapraszamy do licytacji – można zyskać piękną torebkę, ale także przy okazji pięknie pomagać chorym przezwyciężyć ich chorobę i dać szansę na powrót do zdrowia. Tej wiosny bycie SAMYM DOBREM jest trendy. – dodaje z entuzjazmem i wiarą w licytacyjny sukces akcji Urszula Smok.

Działania Fundacji Urszuli Smok „Podaruj Życie” od ponad 10 lat skupiają się na pomocy osobom chorym na białaczkę i inne choroby nowotworowe, popularyzowaniu idei dawstwa szpiku oraz prowadzeniu rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego, który współpracuje z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku we Wrocławiu.

Akcja „Torebka Naszpikowana Dobrem” rozpoczęła się w szczególnym dla wielu kobiet dniu – 8 marca. Warto, aby również Panowie przyłączyli się do tej akcji i swojej damie, oprócz torebki ofiarowali coś dobrego, czyli szansę i nadzieję dla wielu chorych marzących o powrocie do zdrowia. Ostateczny bilans zakończonej licytacji będzie znany 22 marca, czyli w pierwszym dniu astronomicznej wiosny. Wiosna to zaś wiadomo nadzieja i dajmy ją wspólnie naszym chorym.

Komu jednak szczęście nie dopisze w czasie licytacji, ale mimo wszystko chce pomóc,  to może wesprzeć Fundację Podaruj życie w innej formie np. 1% podatku czy wpłatą na konto. Możliwości jest wiele i za każdy odruch serca w imieniu podopiecznych i osób oczekujących na przeszczep szpiku, Fundacja będzie bardzo wdzięczna.

Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie”
1% - KRS 000047638
PKO BP SA 1020 2906 0000 1702 0085 9694

www.torebkanaszpikowanadobrem.pl   www.podarujzycie.org

Źródło: Fundacja Urszuli Smok Podaruj Życie
tel. 12/647-38-37
Urszula Smok tel. 501-376-084

Komentarze do: Kup torebkę naszpikowaną dobrem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz