Szukaj

Kolejne zastosowanie Botoxu

Podziel się
Komentarze0

Botox firmy Allergan Inc został zaakceptowany jako lek dla dorosłych pacjentów z chorobami pęcherza moczowego, którzy nie tolerują innych leków. Około 3,2 milionów Amerykanów cierpiących na zaburzenie działania pęcherza stosuje leki z grupy przeciwcholinergicznej (np. Detrol firmy Pfizer Inc.).“Wstrzykiwanie Botoxu w mięsień pęcherza moczowego powoduje jego relaksację i zwiększenie pojemności. Dzięki temu zabiegowi chory nie ma problemów z nietrzymaniem moczu” – twierdzi Hylton Joffe, dyrektor wydziału FDA do spraw urologicznych.

Dzisiejsze zatwierdzenie tego leku jest istotną opcją terapeutyczną dla pacjentów z nadreaktywnością pęcherza moczowego. W USA 33 000 000 mężczyzn i kobiet cierpi na tę chorobę.

Botox został zatwierdzony już wcześniej do innych niekosmetycznych zastosowań, takich jak leczenie migreny czy nadmiernego pocenia się pod pachami.


Stosowanie Botoxu może być powtarzane, gdy efekt działania środka zanika, jednak trzeba zachować odpowiedni odstęp czasu (mniej więcej 12 tygodni).

Nadreaktywność pęcherza jest to stan, w którym pęcherz uciska chorego dość często lub bez wcześniejszych oznak. Objawy to wyciek moczu, nagła potrzeba oddawania moczu.

Jako częste działania niepożądane w leczeniu Botoxem wymienia się zakażenie dróg moczowych, bolesne oddawanie moczu oraz niepełne opróżnianie pęcherza moczowego.

Jednak zdaniem FDA pacjenci nie powinni chorować na zakażenie dróg moczowych po zastosowaniu tego środka.

Specjaliści zaznaczają również, że należy przyjmować antybiotyki przed, w trakcie i kilka dni po leczeniu Botoxem, by obniżyć ryzyko występowania infekcji.red. Justyna Dykas

Komentarze do: Kolejne zastosowanie Botoxu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz