Szukaj

Kiedy i w jakich przypadkach postawić bańki?

Podziel się
Komentarze0

Bańki to naturalna metoda leczenia stosowana przez nasze babcie. Posiada wiele dobroczynnych walorów między innymi pomaga na przeziębienie i likwiduje ból. W jakich jeszcze przypadkach warto postawiać bańki?

Kiedy i w jakich przypadkach postawić bańki?

Bańki stosuje się by „wyciągnęły chorobę” i zmobilizowały organizm do walki z infekcjami. Ich leczniczy charakter odkryto na Dalekim Wschodzie, gdzie uważano, że jest to jedna z metod , która wzmacnia i odtruwa organizm. Jest to doskonały sposób na walkę z przeziębieniem, ale też innymi poważniejszymi chorobami między innymi  zapaleniem oskrzeli, płuc czy infekcją dróg oddechowych. Stawianie baniek działa też odprężająco.

Istnieją dwa rodzaje baniek: szklane i próżniowe, te drugie są łatwiejsze w użyciu. Szklane bańki natomiast dzielą się na trzy rodzaje. Bańki szklane klasyczne stawia się na gorąco i mają najsilniejsze działanie, bańki szklane posiadają wentyl, który odsysa powietrze i nie używa się do nich ognia, natomiast gumowe działają na zasadzie rozprężenia się ściśniętej gumy.

Cały zabieg polega na wytworzeniu próżni w bańce, która pozwala na wciągnięcie skóry do naczynka. Podciśnienie powoduje, że zostają wyssane niewielkie ilości czerwonych i białych krwinek. W ten sposób pomagając w szybszym powrocie do zdrowia. W niektórych przypadkach zabieg stawiania baniek pozwala uniknąć przyjmowania antybiotyków.

Kiedy są potrzebne?

Gdy zdecydujemy  się na stawianie baniek, musimy zadbać o ostrożność. Zabieg dla lepszych rezultatów należy  wykonać raz na dwa dni, gdy ból jest nieznośny bańki można stawiać częściej w miejscu bólu. Gdy jesteśmy przeziębieni, bańki powinno stawiać się na bokach klatki piersiowej i plecach. Należy pamiętać, że nie powinny być stawiane w pobliżu serca, na piersiach, w miejscach gdzie na ciele pojawiają się zmiany skórne. Po ich zdjęciu skórę należy przetrzeć spirytusem, następnie natłuścić. O dobrze wykonanym zabiegu świadczy fakt pojawienia się na ciele czerwonych placków.

Bańki nie tylko działają wspomagająco na przeziębienie, ale na wiele dolegliwości usprawniając przy tym pracę układu odpornościowego. Ponadto, mogą pomóc w walce z niektórymi chorobami reumatycznymi i w przewlekłych bólach.

Komentarze do: Kiedy i w jakich przypadkach postawić bańki?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz