Szukaj

Kampania „Zdrowe Zatoki” po raz dziesiąty!

Podziel się
Komentarze0

We wrześniu zainaugurowano jubileuszową X edycję kampanii edukacyjnej „Zdrowe Zatoki”, w ramach której Polacy mogą skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku rozpoznania zapalenia zatok przynosowych. Tegoroczna trasa kampanii została w całości ustalona przez Internautów w drodze ogólnopolskiego głosowania. W listopadzie br. mobilny gabinet odwiedzi pierwsze dwa miasta - Gdańsk (4-6 listopada) oraz Wrocław (18-20 listopada).


… OGÓLNOPOLSKA RYWALIZACJA MIAST…

Z okazji jubileuszu kampanii, organizatorzy wprowadzili formułę, w której to Internauci, mieszkańcy poszczególnych miast, decydowali o całkowitym przebiegu trasy gabinetu termowizyjnego. Do 11 października br. na stronie www.zdrowezatoki.pl/konkurs trwała ogólnopolska rywalizacja, w ramach której każdy mógł zagłosować na miasto, do którego powinien zawitać specjalistyczny gabinet „Zdrowych Zatok”. W głosowaniu wzięło udział 28 256 osób.

Oto lista miast, do których od listopada 2011 do kwietnia 2012 r. zawita mobilny gabinet „Zdrowych Zatok”:

  • W kategorii miast powyżej 400 tys. mieszkańców: Wrocław (5871 głosów), Katowice (4560 głosów), Gdańsk (2056 głosów) oraz Warszawa (1974 głosy)
  • W kategorii miast od 100 tys. do 400 tys. mieszkańców: Zielona Góra (1948 głosów), Białystok (1168 głosów), Rzeszów (1165 głosów) oraz Lublin (830 głosów)
  • W kategorii miast poniżej 100 tys. mieszkańców: Zamość (765 głosów) oraz Nowy Sącz (402 głosy)
Terminy i miejsca kolejnych badań:
  • Gdańsk - 04, 05, 06 listopada - Galeria Bałtycka
  • Wrocław - 18,19,20 listopada 2011 - Centrum Handlowe Magnolia
  • Nowy Sącz - 02,03,04 grudnia 2011 - Galeria Sandecja

Terminy kolejnych siedmiu miast zostaną ogłoszone na stronie www.zdrowezatoki.pl

Gabinet Zdrowych Zatok, oferujący bezpłatne badania w kierunku rozpoznania zapalenia zatok, w terminie od listopada 2011 r. do kwietnia 2012 r. odwiedzi w sumie 10 lokalizacji na terenie Polski.


… BEZPŁATNE BADANIA W GABINECIE „ZDROWYCH ZATOK” …

W tegorocznej edycji kampanii, dla pacjentów został przygotowany nowoczesny, specjalistyczny gabinet „Zdrowych Zatok”. Wszyscy zainteresowani będą w nim mogli wykonać bezpłatne badania przesiewowe w kierunku rozpoznania zapalenia zatok przynosowych, skorzystać z konsultacji z lekarzem laryngologiem oraz otrzymać bezpłatne materiały edukacyjne. Osoby, u których badanie wykaże niepokojące zmiany, będą kierowane na dalsze konsultacje laryngologiczne.

Bezpłatne badania w ramach kampanii realizowane są z zastosowaniem innowacyjnej metody termowizyjnej. Badanie to jest bezbolesne oraz nieinwazyjne (przebiega bezdotykowo) i polega na ocenie różnic temperatur pomiędzy tkanką zdrową a zmienioną chorobowo, dzięki czemu może być wykorzystywana w przesiewowej diagnostyce zapaleń zatok przynosowych.


Dodatkowym elementem diagnostycznym jest badanie z wykorzystaniem pisakowego testu węchu, który opracowali eksperci Rady Programowej kampanii – dr n. med. Piotr Rapiejko oraz prof. dr hab. med. Dariusz Jurkiewicz z Kliniki Otolaryngologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Badanie polega na identyfikacji różnych substancji zapachowych i może być wykorzystywane w diagnostyce i ocenie terapii ostrego i przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

… KAMPANIA „ZDROWE ZATOKI” ODPOWIEDZIĄ NA PROBLEM SPOŁECZNY …

Zdrowe Zatoki to pierwsza kampania poświęcona zdrowiu zatok przynosowych, w ramach której przebadanych zostało już blisko 75 000 Polaków. Ogromne zainteresowanie, jakim cieszy się akcja, odzwierciedla skalę problemu – badanie TNS OBOP (przeprowadzone w październiku 2009 r. na reprezentatywnej próbie 1000 Polaków, którzy ukończyli 15 lat) wykazało, że ok. 4 mln Polaków doświadcza problemów z zatokami. Powszechność dolegliwości sprawia, że niezwykle ważne są działania edukacyjne. Przedsięwzięcie, realizowane pod patronatem marki Ibuprom Zatoki, od lat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, zarówno w zakresie propagowania wiedzy na temat schorzenia, sposobów jego rozpoznawania oraz leczenia, jak i prowadzenia badań przesiewowych w kierunku rozpoznania zapalenia zatok przynosowych w dogodnym, powszechnie dostępnym miejscu. Wszystkie edycje kampanii Zdrowe Zatoki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem

W tym roku organizatorzy szczególny nacisk kładą na edukację na temat sposobów leczenia zapalania błony śluzowej nosa i zatok przynosowych w oparciu kompleksową kurację, opartą na regularnym płukaniu jam nosa roztworami wody morskiej, jak i na stosowaniu środków przeciwzapalnych i działających obkurczająco na błonę śluzową nosa i ujść zatok przynosowych.

… PATRON KAMPANII „ZDROWE ZATOKI” …

Patronem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Zdrowe Zatoki” od samego początku jest Ibuprom Zatoki - lek firmy USP Zdrowie.

Komentarze do: Kampania „Zdrowe Zatoki” po raz dziesiąty!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz