Szukaj

Infekcje szpitalne: wkrótce szczepionka przeciwko Clostridium difficile?

Podziel się
Komentarze0

Francuskie laboratorium farmaceutyczne Sanofi ogłosiło w poniedziałek, iż rozpoczyna fazę III swojego badania klinicznego nad szczepionką przeciwko bakterii C. difficile, która jest odpowiedzialna za liczne infekcje szpitalne oraz za śmierć ok. 10% zarażonych pacjentów.Badanie nosi nazwę Cdiffence i zgromadziło 15 000 ochotników w wieku powyżej 50 lat.

Firma Sanofi podkreśla w komunikacie: - Ryzyko zarażenia C. difficile wzrasta wraz z wiekiem, zależy od terapii antybiotykowej oraz długości pobytu w szpitalu albo w placówce opieki, gdzie liczba przypadków może czasami spowodować epidemię.


Szczepionka, nad którą prowadzone są prace, powstała w celu zapewnienia ochrony ludziom zagrożonym. Jest to bardzo ważne, ponieważ zaczęły się pojawiać także szczepy bakterii oporne na leki.

Dr John Siver z Sanofi, mówi: - Pojawienie się szczepów C. difficile trudniejszych do kontrolowania oznacza, że infekcje są coraz częstsze, coraz cięższe i coraz trudniejsze do wyleczenia. Stąd też obawy dotyczące metod kontroli i prewencji transmisji infekcji.

Próby kliniczne Sanofi będą miały miejsce w 17 krajach i w 200 placówkach medycznych. Ich celem jest ocena nieszkodliwości, skuteczności oraz potencjału odpornościowego szczepionki.

Komentarze do: Infekcje szpitalne: wkrótce szczepionka przeciwko Clostridium difficile?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz