Szukaj

Film zachęcający do rozmowy o dawstwie organów w rodzinie

Podziel się
Komentarze0

Spot realizatorów „Nietykalnych” (Intouchables, 2011) pozwala z humorem mówić o kwestii pobrania organów w przypadku nagłej śmierci bliskiego. Oznacza także zmianę w strategiach uwrażliwiania na ten problem w społeczeństwie francuskim. Film ten został pokazany tylko jeden raz, ale w godzinie największej oglądalności i w najpopularniejszych kanałach telewizyjnych.Dwuminutowy spot zamyka przekaz na temat dawstwa organów: Dokonałeś wyboru. Po prostu powiedz o tym swoim bliskim. Teraz.

Spot zrealizowali Olivier Nakache i Eric Toledano, autorzy komedii "Nietykalni", którzy zaprosili do niego takie gwiazdy ja Nathalie Baye, Isabelle Carre, Marina Fois, Gilles Lelouche i Frederic Testot.

Próbują oni przekonać Francuzów, aby powiedzieli swoim rodzinom, co jest ich życzeniem: oddanie czy nie ich organów po śmierci.


Aby telewidzów było tak dużo, jak to tylko możliwe, spot był wcześniej zapowiadany w telewizji, w prasie i na dworcach („W niedzielę o 19h45 dowiecie się nieco więcej na temat swoich bliskich...”).

Francuska Agencja Biomedycyny, która stoi za tym spotem, twierdzi: - Kampania ta ma formę, jakiej wcześniej nie widzieliśmy. Naszym celem było poruszenie umysłów, aby Francuzi zaangażowali się w ten trudny temat. Spot jednak mówi o nim w sposób elegancki i z pewną lekkością.

81% obywateli Francji nie ma nic przeciwko dawstwu organów, jak wynika z ankiet. Ale niecałe 50% z nich poinformowało o swojej decyzji swoje otoczenie. A przecież decyzję zmarłej nagle osoby tylko rodzina może przekazać ekipie lekarskiej.

30% francuskich rodzin nie pozwala na pobranie organów w przypadku nagłej śmierci bliskiego.

Komentarze do: Film zachęcający do rozmowy o dawstwie organów w rodzinie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz