Szukaj

Epidemia AIDS cofa się u ludzi młodych

Podziel się
Komentarze0

Program Organizacji Narodów Zjednoczonych, UNAIDS, (Joint United Nations Programme on HIV and AIDS), ogłosił dziś całemu światu cofanie się epidemii wirusa AIDS u młodych ludzi w krajach najbardziej tym wirusem dotkniętym, w znaczniej mierze dzięki zmniejszeniu się liczby ryzykownych zachowań seksualnych.Wreszcie dobra nowina, na którą długo czekaliśmy! Epidemia wirusa HIV najprawdopodobniej wyraźnie jest w odwrocie u młodych ludzi, w wieku od 15 do 24 lat, w 15 z 25 krajów najbardziej doświadczonych tą chorobą, głównie w krajach Afryki Subsaharyjskiej.

Ta informacja została publicznie ogłoszona w Genewie przez Program UNAIDS, program wspólny ONZ dotyczący wirusa HIV oraz AIDS, podczas prezentacji raportu zatytułowanego Outlook 2010. Rezultaty te pokazują, że cele określone w 1994 roku podczas Międzynarodowej Konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych, to znaczy redukcja o 25% występowania zarażeń HIV u młodych ludzi, została osiągnięte w ponad połowie krajów, których to dotyczyło.


Tak więc krajami, które osiągnęł wyznaczony cel są: Botswana, Wybrzeże Kości Słoniowej, Etiopia, Kenia, Malawi, Namibia oraz Zimbabwe, podczas gdy inne kraje, takie jak Burundi, Lesoto, Rwanda, Suazi, Bahamy i Haiti powinne osiągnąć cel do końca tego roku.

Odwrót ten wyjaśnia się poprzez kilka zjawisk, ale przede wszystkim poprzez zmianę praktyk seksualnych. Więcej się używa prezerwatyw, średni wiek pierwszego stosunku seksualnego podobno się podniósł, natomiast jeśli chodzi o liczbę partnerów seksualnych – podobno wyraźnie się zmniejszyła.

Mimo tych wszystkich dobrych rozwiązań, które trzeba utrzymać jeszcze bardzo długo, ponieważ czekamy wciąż na odkrycie skutecznej szczepionki przeciwko HIV, na świecie jest nadal, w dniu dzisiejszym, około 5 000 000 młodych ludzi, którzy są nosicielami wirusa odpowiedzialnego za wywołanie AIDS.

Komentarze do: Epidemia AIDS cofa się u ludzi młodych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz