Szukaj

Drzewo Moringa posiada właściwości działające przeciwzapalnie

Podziel się
Komentarze0

Choć badania Moringi olejodajnej są ograniczone ze względu na jej stosunkowe zapomnienie na Zachodzie, pojawia się coraz więcej badań, które potwierdzają, że to piękne drzewo od dawna zasługuje na reputację uzdrowiciela. Jedno z tych badań, przeprowadzone przez francuskich naukowców i opublikowane w czasopiśmie „Dakar Med.”, stwierdziło, że korzenie posiadają imponujące właściwości przeciwzapalne i mogą pomóc w leczeniu ostrych stanów zapalnych, takich jak zapalenie oskrzeli i reumatoidalne zapalenie stawów.

Moringa olejodajna, zwana także drzewem chrzanowym, jest odporna na suszę, rośnie u podnóża Himalajów w północnych Indiach. Jest również uprawiana w całej Afryce oraz w Ameryce Środkowej i Południowej. W rzeczywistości, moringa jest nazywana „Drzewem nieśmiertelności” oraz „Drzewem cudu” ze względu na jej niezwykłe właściwości lecznicze i  zdolność do wzrostu w najtrudniejszych warunkach.

Obiecujące wyniki

Naukowcy podawali wodę destylowaną (grupie kontrolnej), 10 mg/kg indometacyny (leku przeciwzapalnego) lub ekstraktu z korzenia moringi (750 mg/kg lub 1000 mg/kg) grupie szczurów. Po 30 minutach łapy każdego szczura poddano badaniu obrzęku wywołanego przez wstrzyknięcie karageniny.

„Wyniki wskazują, że wodny ekstrakt z korzenia moringi (750 mg/kg), zmniejsza obrzęk indukowany karageniną w podobnym stopniu, jak silny lek przeciwzapalny- indometacyna”, podsumowują naukowcy. „Co więcej, wyniki te dostarczają dalszych dowodów, że korzenie mają właściwości przeciwzapalne, które mogą być użyteczne w leczeniu ostrych stanów zapalnych.”

Moringa potrafi leczyć wiele dolegliwości

Analiza pokazuje, że liście zawierają 90 różnych składników odżywczych, w tym 36 razy więcej magnezu niż jajka, 50 razy więcej witaminy B3 niż orzeszki ziemne, 25 razy więcej żelaza niż szpinak i cztery razy więcej wapnia niż mleko. Liście są również „pełnowartościowym” źródłem białka, zawierają 18 aminokwasów i przynajmniej 46 istotnych antyoksydantów, w tym 272% zalecanego dziennego spożycia witaminy A.

Moringa olejodajna jest tradycyjnie spożywana w postaci sproszkowanych liści, choć ekstrakty - powszechnie dostępne w Internecie - również posiadają dobre rezultaty. Alternatywnie, można być zainteresowanym olejem Bena, który jest wykonany z dojrzałych strąków, jest bezwonny i słodki w smaku.


Komentarze do: Drzewo Moringa posiada właściwości działające przeciwzapalnie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz