Szukaj

Dawcy organów i biorcy mogą się spotkać

Podziel się
Komentarze0

Prowincja kanadyjska Nowa Szkocja stanie się pierwszą prowincją w tym kraju, która pozwoli na spotkania między rodzinami dawców organów oraz biorcami.


Tak powiedziała w zeszłym tygodniu pani Corinne Corning, przełożona programu Dar życia (Don de vie), czyli programu, który dotyczy dawstwa organów i tkanek w tej prowincji.

Cudownie jest spotkać się z dawcami i podziękować im za organy, które oferowali, podkreśliła pani Corinne Corning, dodając jeszcze, że prowincja Nowa Szkocja pozwoli przyszłej jesieni rodzinom zapisanym w sekcji dawców albo biorców w programie, na komunikowanie się między sobą, jeśli będą tego chciały.


Częste jest, że rodziny dawców i biorców piszą do siebie listy, jak mówi pani Corinne Corning, ale według starego prawa, nie można było dodać żadnej informacji pozwalającej zidentyfikować którąś ze stron. Nawet jeśli nowe reguły pozwolą na przekazywanie informacji personalnych, wiele rodzin z całą pewnością nie będzie chciało spotkać się osobiście, podsumowuje pani Corinne Corning.

Komentarze do: Dawcy organów i biorcy mogą się spotkać

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz