Szukaj

David Dean Smith miał zarażać celowo swoje ofiary wirusem HIV

Podziel się
Komentarze0

Alarm ostrzegający mieszkańców stanu Michigan w USA mówił, iż prawdopodobnie setki osób zostało narażonych na kontakt z wirusem HIV. Przyczyną alarmu był 51-letni mężczyzna, David Dean Smith, seropozytywny, który powiedział policjantom, iż jego misją jest zarażenie tak wielu ludzi, jak to tylko możliwe.David Dean Smith miał powiedzieć policjantom z Grand Rapids, iż przez ponad trzy ostatnie lata wchodził w relacje seksualne bez zabezpieczenia z tak wielką liczbą partnerów, z jaką mógł – sam liczbę tę ocenił na tysiące. Celem takiego wysiłku było zarażenie ich wirusem HIV i zabicie ich.

Policja zaaresztowała go oskarżając o przestępstwo seksualne i aktualnie człowiek ten znajduje się w areszcie, w oczekiwaniu na przesłuchania. Jego adwokat Richard E. Zambon, poproszony o skomentowanie przypadku, powiedział, iż obawia się o zdrowie psychiczne swojego klienta i planuje przestudiować wszelkie możliwe opcje pozwalające bronić mu oskarżonego.

Według dokumentacji policyjnej, David Dean Smith celował zarówno w mieszkańców stanu Michigan, jak i również ludzi żyjących w innych stanach, z którymi kontaktował się przez Yahoo! Personals.


Tej właśnie metody używał David Dean Smith, aby skontaktować się z jedną ze swoich ofiar, które już się ujawniły. Kobieta ta zgodziła się na wywiad z telewizją w Grand Rapids, WOOD-TV, pod warunkiem zachowania anonimowości.

Przyznała reporterom, że zaraziła się HIV w 2008 roku i natychmiast wiedziała, że to właśnie David Dean Smith był osobą, która ją zaraziła. Tuż przed swoim aresztowaniem, przyznała ofiara, David Dean Smith miał wysłać jej sms, w którym miał napisać: oddaję się w ręce prawa, moje życie jest skończone. Dbaj o siebie. Zawsze cię kocham.

Nie jest jasne dlaczego sam David Dean Smith zdecydował się poinformować władze o swoim zachowaniu, ale dokumenty sądowe sugerują, że ma on historię choroby umysłowej, która obejmuje również ostatnie przyjęcie do Pine Rest Christian Mental Health Services po próbie samobójczej.

Jak podaje Michigan Live, szpitalne dokumenty stwierdzają, że David Dean Smith czerpie seksualną satysfakcję ze sprawiania bólu kobietom. Jak wiele osób Smith zaraził bezpośrednio w ciągu ostatnich trzech lat ciężko jest określić, ale kobieta, która udzieliła wywiadu w WOOD-TV, powiedziała, że  David Dean Smith utrzymywał, iż uprawiał seks z ponad 3 000 osób obu płci.

Jak stwierdza departament zdrowia Kent County Health Department, każda osoba, która uważa, iż mogła zostać zarażona przez tego człowieka, powinna się jak najszybciej ujawnić. Testy na obecność wirusa HIV są poufne, zapewnia jeszcze Kent County Health Department.

Komentarze do: David Dean Smith miał zarażać celowo swoje ofiary wirusem HIV

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz