Szukaj

„Cukrzyca. Wygrajmy razem!” - zbadaj się w Warszawie

Podziel się
Komentarze0

W Szpitalu MSWiA w Warszawie trwa akcja profilaktyczna „Cukrzyca. WYGRAJMY RAZEM!”, skierowana do osób z grupy ryzyka – które mają więcej niż 45 lat, cierpią na nadciśnienie lub choroby serca oraz walczą z utrzymaniem wagi.


Ocenia się, że w Polsce na cukrzycę choruje prawie 2 mln osób, duża część może nie wiedzieć o swojej chorobie. Jeśli nie podejmą leczenia, ich życiu grozi niebezpieczeństwo.

W ramach akcji „Cukrzyca. WYGRAJMY RAZEM!” w Szpitalu MSWiA przy ulicy Wołoskiej 137 w Warszawie może przebadać się jeszcze 100 osób. Zapraszamy do pokoju 53, I piętro ( naprzeciwko Centrum Osteoporozy).


„W przypadku cukrzycy wiele osób będących w grupie ryzyka może nie być świadoma swojej choroby. Nasza akcja ma pokazać jak poważnym zagrożeniem jest cukrzyca” – powiedział Paweł Kruś, Przewodniczący Kapituły Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”.

W badaniach jest używany test HbA1c, umożliwiający określenie poziomu hemoglobiny glikowanej w ciągu trzech miesięcy wstecz. Test można wykonać po posiłku. To nowość i znaczne ułatwienie w porównaniu do badań poziomu cukru we krwi, na które trzeba przychodzić na czczo.


Komentarze do: „Cukrzyca. Wygrajmy razem!” - zbadaj się w Warszawie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz