Szukaj

Cukrzyca typu 2: ćwiczenia redukują tkankę tłuszczową wokół serca

Podziel się
Komentarze0

Ćwiczenia mogą zredukować tłuszcz oblegający ważne narządy w ciałach osób chorych na cukrzycę typu 2, i to nawet bez zmiany w diecie. Badacze z Leiden University Medical Center w Holandii odkryli, iż ludzie z cukrzycą typu 2, którzy ćwiczyli w sposób umiarkowany i intensywny przez sześć miesięcy, doświadczyli spadku objętości tkanki tłuszczowej wokół wątroby, jamy brzusznej, a także wokół serca.Dr Hildo J. Lamb mówi: - Wątroba gra podstawową rolę w regulacji dystrybucji tłuszczu w całym ciele. Dlatego redukcja tłuszczu wokół wątroby oraz tłuszczu trzewnego dzięki ćwiczeniom fizycznym jest ważna, jeżeli chcemy odwrócić skutki akumulacji tłuszczów w całym ciele.

Dwunastu uczestników badania, w wieku średnio 46 lat i z cukrzycą typu 2, miało za zadanie ćwiczyć przez 3,5 – 6 godzin w ciągu tygodnia przez sześć miesięcy. Przeszli także badanie MRI przed i po zakończonym projekcie.


Skany MRI ujawniły, iż u uczestników zmniejszyła się objętość tkanki tłuszczowej, przede wszystkim tej, wokół serca oraz wątroby.

Badacze dodają także, iż ludzie, którzy są zagrożeni cukrzycą, nie powinni stronić od ćwiczeń. Ostatnie prace udowodniły, że 15-minutowy spacer po obiedzie pomaga utrzymać niski poziom cukru w ciągu 24 godzin.

Inny artykuł, zamieszczony w Diabetes Care, udowodnił, że spacerowanie każdego dnia pomaga obniżyć ryzyko cukrzycy u zagrożonych nią ludzi.

Komentarze do: Cukrzyca typu 2: ćwiczenia redukują tkankę tłuszczową wokół serca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz